לתרום לעץ כאן
מי הם הגננים שמטפחים את העץ - כמה מילים על כל אחד שכותב כאן
  ‎ דף בית > הגננים והגנניות של העץ

מיה נבות-שמש, מגדלת הֶענף הכלכלי של העץ

מגדלת חדשה לענף הכלכלי של העץ, מיה נבות-שמש, וכך היא כותבת על עצמה:

אמא לגלי ועמית, בת זוג לערן. בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות, משאבי אנוש ותקשורת. מסיימת לימודי הנחיית קבוצות הורים במכון אדלר. מתרגלת יוגה, תטא הילינג, NVC ושאר ירקות... אוהבת ללמוד.

מגיעה אלינו מעולם שירות הלקוחות, משאבי אנוש והשמה ומביאה איתה אהבה גדולה לאנשים :)

מיה חלמה עבודה שבה תהיה משמעות, הגשמה של הכישורים שלה ותחושה של מועילות לקהילה ולעולם. שיתפה את נורית בחלום שלה ויחד הן בראו מציאות בחיבור לתמיר ולענף הכלכלי.

שמחה להיות חלק מקהילה שעושה שינוי וקמה בבוקר באושר גדול לבוא לעץבעיר.

סיון דרור

עדכון (נובמבר 2012): סיון עבדה אתנו בֶענף הכלכלי, וכעת מחליפה אותה מיה נבות.

סיון מוּנעת מֵאהבה גדולה לכדוה"א ולטבע שלו וּמוטרדת מכך, שאנחנו כחברה מתרחקים מהרמוניה עם מה שקורה מסביב. אם לא ניצור שינוי, לא נוּכל עוד לקיים את ההרמוניה הזוֹ.

מתוך כך היא פעילה מגיל צעיר בארגונים לשינוי: גרעין התנדבותי בִתנועת נוער, פסטיבל אקטיביזם, גרינפיס וּמהפכה של אהבה. הנה כאן זאת היא בתמונה. במקביל ניסתה לעבוד בַעֲבודות "של גדולים" בתחום שלמדה, אך משהו לא הסתדר.

היא הבינה, שעדיף מאוד לעשות, את מה שעשתה עד אז בִשעות הפנאי, כַעֲבודה, וכך הִגּיעה אל עץבעיר.

רוח הדברים בעץבעיר תואמת את מה שהיא מאמינה בו, ועם-זאת, נדרש להּ זמן ללמוד וּלעכל דברים חדשים להּ בעץ, וכיף להּ להיות במקום, שאפשר להתפתח בו וְללמוד.

היא מתרגשת לקרא ההזדמנות לעשות וּלשנות עם אנשים, שטוב לעבוד אתם, סקרנית להכיר עוד את עץבעיר וחוששת מעט מהאתגר, להצליח להביא מספיק לקוחות, אך סומכת על כישורי הניהול, הסדר והארגון שלהּ.

וּמאחלת שלום עולמי.

תמי אביחיל

תמי חיפשה, עץבעיר חיפש, וּשניהם מצאו <~; מעשה שהיה, כך היה:

* תמי למדה בחיפה ריפוי בעיסוק ועיצוב פנים;
* עבדה כִמרפאה בעיסוק;
* עזבה בית וחבר ונסעה למסע בעולם בין חוות אקולוגיות;
* חיפשה מקום, שתרצה לחיות בו;
* על סף נסיעה לקנדה החליטה להמשיך וּלחפש בארץ.

וּבשלב זה פגשה את תמי צֳרי ואת עץבעיר, והנה היא כאן, אתנו ~

המפגש התרחש לקראת תחילת ההקמה של אפס, בית בִיריד "צבע טרי", ותמי נרתמה מיד בהתלהבות וּמסירות להפקה וְלָעבודה.

תוך-כדי כך התגבשה התוכנית להמשך: תמי צֳרי עברה לגור רוב הזמן באפס, בית, ואילו תמי אביחיל נכנסה לגור בדירה בִביאליק 25 וקיבלה על עצמהּ את תפקיד המְקַהֶלֶת.

תמי מעידה על עצמהּ, שמעסיק אותה מאוד נושא הקהילה, ויש בהּ תשוקה גדולה לשוחח עם אנשים וּלחבר ביניהם והיא מרבה לעשות זאת. היא אוהבת בִמיוחד לארגן ארוחות, המאפשרות למשתתפים לשוחח וּלהכיר זה את זה. מדי רביעי בערב מתקיימת ארוחת רחוב טבעונית ביוזמתהּ על-יד הסוס בִשׂדרות רוטשילד פינת נחלת-בנימין.

אז צַפּו לִפעילות קהילתית עשירה והרבה ארוחות...

אמיר חרש - מספר ומלקט סיפורים

תמיד אהבתי לטייל, את זה למדתי מאבא. כשהייתי ילד הוא הביא לי תרמיל קטן, ועם השנים התרמיל שלי גדל והתרמיל שלו התכווץ. בטיולים למדתי לאהוב את הטבע ולהקשיב לסיפורים. זה מה שהיינו עושים שם, מדברים אחד עם השני ומספרים. בכלל כשאתה מטיל כל דבר מספר לך סיפור, מבצר ודרך עתיקה, למה הם כאן? מעין הנעורים, מאיפה השם? עקבות בחול, שועל או נמרה?

האהבה לטיולים הובילה אותי לתנועה הסביבתית. עבדתי כמה שנים בסניף תל אביב של חברה להגנת הטבע. עם הזמן הבנתי שהשורש של הבעיה הסביבתית הוא לא ההתחממות הגלובלית או חוסר במיחזור. שורש הבעיה הוא סיפור שאנשים מאמינים בו, ועד שאנשים לא יאמינו בסיפורים אחרים, השינוי לא יגיע.

וזה מזכיר לי שפעם נכנסתי לתחנה המרכזית עם תיק מלא ספרים. השומר הרוסי, שמי יודע איזה פרופסור הוא היה פעם, נתן בי מבט רציני ואמר, אתה לא יכול להיכנס עם ספרים, זה יותר מסוכן מפצצות. אולי הוא צחק ואולי הוא צדק.

סיפורים כבר שינו את העולם בעבר.

Becca Yasner בקה יאזנר

Hi all! I'm Becca. I'm currently a student at Carnegie Mellon University in Pittsburgh, Pennsylvania. I am majoring in Global Studies, focusing on Middle Eastern Studies, and minoring in Environmental Studies and Technology and Policy.

I am a basketball-playing, environmental-loving, Jewishly-active type of gal, and I'm very much looking forward to making aliyah after I graduate from university.

Here at CityTree I've been spending my time helping out in the garden, writing a weekly English blog, translating website content, and doing whatever else is helpful and fun! I'm having such a great time here, and can't wait to get more involved!

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196