לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

נושאים בענף


תמי בגינה

03/02/07
תמי צרי

מילדות היחס שלי אל הטבע נע על הציר חשד-גועל. העדפתי להיות בחדר שלי, שם ציירתי או בניתי דברים משלי. עצים היו נושא לציור ומובן שנמנעתי מלטפס עליהם, פרחים קישטו בהמוניהם עבודות טכסטיל אבל לא יצאתי לפגוש אותם באביב. כמו כל הילדים שמחתי להשאיר את מערכת החינוך הממלכתי מאחורי. בחלחלה הייתי נזכרת בשיעורי החקלאות וכל כך שמחתי שטיולים שנתיים לא מעיבים עוד על עתידי. לימודי האמנות רק חיזקו את התפישה שהעולם נמצא שם בחוץ כחומר גלם מצוין לייצוג ותו לא.

אבל אז משהו לא ברור קרה. בזמן שלאמנית גדולה לא הפכתי, איזשהי יד נעלמה ואוהבת הסיטה את תשומת הלב שלי לאט לאט אל המציאות עצמה. זה התחיל מהאוכל, כשהבנתי שאם לא אתחיל לשים לב למה שאני אוכלת, יהיה גורלי מר מאוד. מהר מאוד אחר כך הבנתי שאם לא אתחיל להזיז את הגוף אותו גורל יהיה אף מר יותר. טאי צ'י ומזון בריאות הביאו אותי לחשוב שאין משהו יותר מעניין מהתנועה של הגוף עצמו, ושאני לא יכולה להתחרות בצבעים והמרקמים של פירות וירקות.

המפגש עם הסביבה הרחבה לקח עוד הרבה יותר זמן. אבל היום, בעת שאני נותנת לתולעת אדומה לטייל לי על כף היד, אני מחייכת ואומרת תודה לאותה יד נעלמה!

הצורך לייצג לא עבר, הוא פשוט נמצא עכשיו בשירות המציאות... על הדרך שאני עושה אפשר לקרוא בענף שלי שמייצג את הפרק הנוכחי.

Share/Bookmark

תגובות

comment

שלום תמי צורי,

איך ניתן ליצור עימך קשר טלפוני?

תודה

-- סידני, 10/07/07
comment

שלום סידני. אנא כיתבי מייל לאתר (דרך "צור קשר"). מחכה לשמוע ממך!

-- תמי, 11/07/07
comment

שלום תמי,
ראיתי הערב (3.3.09) בערוץ 8 את רעיונותיך לחסכון וצניעות שקל להזדהות אתם, אבל... בנושאי החסכון במיים את טועה בגדול (ומטעה).
לידיעתך: בישראל 70-75% מהמיים לשימוש ביתי מטוהרים וחוזרים לשימוש בחקלאות. לכן, מי הניאגרה הביתית או המקלחת או מדיח הכלים אינם מבוזבזים. לעומת זאת, כל שימוש 'חוזר' כביכול שלך במים להשקית גינת הירק שלך הם ביזבוז אמיתי, למרות תחושותיך הנאצלות. גידול ירקות בחצר הבית הם ביזבוז בשני מובנים: 1. את גוזלת מים שאחרת היו חוזרים לחקלאות, ב', ואת משקה אתם גידול שיעילותו בניצול המים זניחה לעומת גידול אינטנסיבי על ידי חקלאי בשדה.
אני מציע על כן שתפסיקי להטיף לחסכון כביכול במים כשאינך מתמצאת בנושא. רומנטיקה היא נושא אחד, אבל טיפול במים הוא טכנולוגיה ומדע.

comment

היי תמי
שמי עמי איקן, ויחד עם שותפיי מהולנד, יחיעם גורל ואלווין נייטס פיתחנו מיצב אקולוגי-קהילתי אינטראקטיבי מרתק שאב טיפוס ראשון מסוגו קיים ומתפקד באמסטרדם. הייתי שמח ליצור איתך קשר לשוחח על הנושא. מספר הנייד שלי: 052-3278785

יום טוב בינתיים
עמי 

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196