לתרום לעץ כאן
  ‎ דף בית > יעלה עולה לגג >‏ חקלאות עירונית
נושאים בענף

10/08/08
חקלאות עירונית

למה חקלאות ולמה בעיר?

קצת על תהליך האורבניזציה, גלובליזציה ושאר ירקות. על הקשר בין התהליכים השונים לסביבה ולאדם בפרט.

ולסיכום קצת ניחוחות מהקריביים- מקרה קובה כדוגמא לכוחה של קהילה להוביל למהפכה חקלאית.

חקלאות עירונית

כיום שלל הערכות סטטיסטיקה מתווכחות בשאלת פיזור אוכלוסיית האדם על פני כדור הארץ. האם הסביבה האנושית היא יותר עירונית או שמע כפרית? האם למעלה מחצי מאוכלוסיית בני האדם חייה בעיר או בכפר? ואם עוד לא באיזו שנה ייחצה עכבר העיר את עכבר הכפר?

מתוך דוח שפרסם האו"ם לשנת 2004-51,

The report says that urban growth in middle- and low-income countries accounted for about two billion of this increase, suggesting that urban growth on a weekly basis will be close to one million persons, or a city the size of Hanoi or Pittsburgh each week. Much of this growth will be in cities over one million persons. The report notes that by 2003, there were 39 cities over 5 million in population and 16 over 10 million.

המרחב העירוני כיום הוא חלק דומיננטי מריכוז האוכלוסייה ולפיכך יש לעמוד אותו בהקשרים סביבתיים כגון: משבר המזון הן הגלובלי והן המקומי, עליית מחירי האנרגיה, שינויי האקלים וכן בעיית איבוד המגוון הביולוגי. נושאים אלו משפיעים ישירות על תעשיית המזון ומחירי המצרכים השונים, כמו כן המרחב העירוני מוצב אולי יותר מכל במקום פגיע ושברירי לנוכח תלותו בעורף חקלאי הרחוק ממנו.

השלכותיו של תהליך הגלובליזציה על תעשיית המזון ותרבות המזון ניקרת בשני תחומים:

ראשית, ירידה בערכים התזונתיים של מוצר מזון. הואכל שאנו אוכלים כיום הוא הרבה פחות מזין ומכיל הרבה פחות אלמנטים תזונתיים שאנו צריכים לנוכח תהליכי עיבוד ושימור. בנוסף לכך, מדפי הסופרמרקט הנראים מגוונים וצבעוניים, מתגלים במבט שני דלים. המוצרים כיום עשויים מאותו הדבר: קמח חיטה, סירופ תירס,פרי הדר, סויה, וכן תוספות חומרי טעם כימיקלים וצבע.

שנית, תהליך הגלובליזציה מנכר את האדם למזונו וגורם לו לאבד את יכולתו לגדל את מזונו. הידע הגנטי שהיה עובר מדור לדור הנוגע לגידול מזון ועיבודו מתחיל להיעלם. המעבר לעיר מרחיק את האדם מההזמנות ומהיכולת לתרום לגידול המזון של עצמו ומכאן הוא מאבד את העצמאות שלו.

אומנם עם השנים מתפתחת מגמה של התייחסות למרחב העירוני בהקשרים חקלאיים תיכוניים. חקלאות עירונית,

הינו זרם בחקלאות אשר דוגל בשילוב והטמעה של גידולי ירק ופרי בעיר במרחבים השונים. Urban Agriculture, כל גג, כל עמוד, כל חלון, כל מרפסת, כל חצר, כל גינה יכולים להיהפך לשטח גידול זמין

מקרה קובה

קובה הינה דוגמא לממשל אשר מעודד יישום חקלאי בטח עירוני וכן רואה את הגישה לחומרי

מזון כחלק מזכויות האדם. עד שנת 1959, 57 אחוזים מחומרי המזון היו מיובאים מברית המועצות. עם נפילת הגוש הסובייטי ב1989 אספקת הפטרוליום ירדה. המחסור בדלק פגע אנושות בענף המזון לנוכח הצורך הקריטי בקירור והובלה מהאזור הכפרי אל העיר. הוואנה, בית ל2.2 מיליון קובנים הינה העיר הגדולה ביותר בקריביים. להוואנה לא הייתה שום תשתית גידול מזון מקומית, נטולת סקטור חקלאי ותלויה לחלוטין על יבוא מקומי. משבר המזון יצר באופן ספונטאני תנופה של גידול מזון בעיר: מרפסות, פאטיו, גגות, שטחים לא מנוצלים בעיר הוסבו לשטחי גידול. שכונות החלו להתארגן בגידול יבולים כמו שעועית, עגבניות, בננות, חסות, חצילים. תוך שנתיים כמעט בכל שכונה הייתה גינה. רוב "החקלאים העירוניים "החדשים היו ללא כל ניסיון בידע חקלאי או גישה לחקלאות: זרעים, ציוד, טיפול במזיקים ותיקון אדמה. משרד החקלאות בקובה זיהה את הצורך במענה ובמידע לכן פתח מחלקה בעיר העוזרת ומקדמת את החקלאים החדשים. יעדי המחלקה היו להסב את כל השטחים הפתוחים בעיר לאתרי חקלאות, לספק שירותי ייעוץ ממומחים, קורסים קצרים, בנק זרעים, קומפוסט, הדברה ביולוגית וכן כלים חקלאיים.

כיום, שלושים אחוזים מהשטחים הניגשים הם תחת חקלאות , 30,000 איש מגדלים מזון על למעלה מ 8.000 חוות וגינות בהוואנה בפרט. בשנת 1997 החקלאות העירונית בהוואנה הניבה כ 30.000 טון פירות, ירקות ופקעות.

הסרט הדוקומנטרי "כוחה של קהילה" עוקב אחרי העיר הוואנה והחקלאות העירונית שבה

יוקרן במסיבת גינת הגג האורבנית שלנו ביום רביעי הזה.

על דוח האום בנושא האורבניזציה

על חקלאות קהילתית עירונית בקובה

מאמר כללי על חלקאות עירונית

Share/Bookmark

תגובות

comment

יעלה שלום
האם יש בכוונתך/ ביכולתך/ ברצונך להדריך בנושא גידולי מזון כל גג/ מרפסת?
לימור

-- לימור, 04/10/08
comment

נשמע חזון חביב, רק צריך לזכור שלאנשים הגרים בעיר יש מעט מאוד שעות פנאי כדי לטפח חקלאות כמו שצריך (כמות מספקת ברמה שתזין אותם ואת בני משפחתם. לא רק קצת פטרוזיליה לסלט). המודל המודרני מחייב שעות עבודה מרובות, ולשם כך צמח ה"סופר". דוקא בעיר כמו תל אביב יש את שוק הכרמל הנגיש, וגם שוקי איכרים. הפריפרייה מגיעה לעיר.

comment

שאלה
אני עובדת בביס בצון הארץ
לביס פנימיה
חשבנו להקים בשטח ביס איזור בו יגדלו התלמידים ירקות וכו
איך ניגשים לפרויקט כזה?
יש מישהוא שיכול
להנחות ולכוון?

-- רינה, 06/06/10

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196