לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

נושאים בענף

23/07/08
לירון דן

יום אחד התעוררתי בבוקר ותהיתי מה היה קורה לו כל הפסולת שאותה אני מייצרת היתה נאגרת אצלי בבית....

התחלתי לשאול שאלות, ולמצוא תשובות שרק גרמו לי לתסכול סביבתי - כ"כ הרבה זבל מיוצר מהול באדישות גדולה מצד החברה. לקח לי זמן להבין וללמוד שהשינוי מתחיל בקטן, בי, בסביבה שלי ואז שולח אדוות החוצה מתרחב ומהדהד.

ארבע שנים למדתי עיצוב מוצר. לאחר שנתיים כבר הבנתי שהעולם לא באמת זקוק לעוד כורסת מנהלים, אלא למוצרים פונקציונאליים, איכותיים ועמידים לאורך זמן. כמו מכונת התפירה של סבתא שהחזיקה מעמד לאורך דורות.

אז הכנתי מיכל, פשוט, מניפולציה על פח אשפה קיים, הכנסתי לתוכו מספר תולעים, ומאז אני יוצרת מהזבל שלי תוצרים נפלאים - דשן שאיתו אני מדשנת את העציצים. הם מבחינתם מניבים לי פירות נפלאים, ומה שנוצר אצלי בבית זו מערכת סימביוטית נפלאה שלא מפסיקה להניב וליצור מחזוריות טבעית אצלי... ממש פה... בעיר.

ממליצה לכם להיכנס לחוויה, להרגיש את זה ממשי, חוויתי ואמיתי:)

Share/Bookmark

תגובות

comment

היי לירון,
ראיתי אותך לשבריר שנייה, בסופו של ראיון בערץ 2 כמדומני. קלטתי את רעיון הפח הביתי ואת שמך, אז חיפשתי בגוגל והנה הגעתי לדף זה.
אני גרה בבניין משותף ומחפשת פתרון לזבל הביתי, שיהיה פחות בומבסטי מקומפוסטר רגיל. אולי הפח שלך יוכל להתאים. באם כן, אשמח שתיצרי איתי קשר.
אני מתגוררת בזכרון יעקב ולאחרונה מצאתי פתרון זמני בצורת קומפוסטר של חווה חקלאית לימודית, שבסמוך למקום בו אני גרה. רק שהשינוע קצת מייגע ועד שהזבל מועבר ליעדו הוא כבר מתחיל להסריח.
אשמח מאד שכל התהליך יבוצע בבית/במרפסת וגם שיתקבל דשן לאדניות הירקות (הבנתי שזה לוקח המון זמן ומקווה שהפח לא יתמלא במהירות...)
תודה.

-- ענבל, 29/07/08
comment

הי ענבל... אני מגיבה קצת באיחור... מקווה שתראי את המודעה. המוצר אשר פיתחתי אינו מיוצר עדיין ,אך אפשר בקלות להכין אחד ע"י מספר מניפולציות על גבי מיכל כלשהו. המיכל יכול להיות פח זבל פלסטיק, סל כביסה או אפילו קופסאת עץ ישנה. לפרטים נוספים את מוזמנת לצלצל אלי 0523466992
:)

-- לירון, 26/11/08

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196