לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

נושאים בענף

06/06/08
חנן לוי

wind turbines

את דרכי כאקטיביסט סביבתי התחלתי בגרינפיס.

ב-2001, לאחר שהשלתי את המדים, חיפשתי משהו מענין לעשות. גרינפיס פרסמו באותה עת בעיתון שהם מחפשים "מגייסי תומכים" וזה נשמע מעניין. שנים של טיולים בארץ ואמא עם מודעות עשו את שלהם. הלכתי לראות במה מדובר.

מדובר בלעמוד בקרנות הרחוב המרכזיים של תל אביב, ולומר "יש לך דקה לאיכות הסביבה?". לאחר 7 שעות הבנתי שכאן לא טמון יעודי. להתנדב לעומת זאת, נראה לי הרבה יותר מועיל. הספריה של גרינפיס הכילה (ועודנה מכילה) בטאונים על אנרגיה נקיה - בעיקר הלהיבו אותי טורבינות הרוח והתאים הסולאריים. היות ואני טיסנאי מכיתה ה', החלטתי באותו רגע שיהיה מענין לבנות טורבינת רוח. כך עשיתי, ובמהלך לימודי הנדסת אווירונאוטיקה בטכניון אף הרמתי פרויקט בו 18 סטודנטים בנו טורבינה. לא, לא תראו אותה שם אם תבואו. סיפור ארוך מדי לעלה קטן.

באתר שלי אפשר למצוא יותר פרטים .לגרינפיס אני עוזר עם המערכת הסולרית שבניתי להם (לא באופן יסודי מספיק) מדי פעם, במגמה ירוקה הייתי מאוד פעיל והיום - עוזר מתי שאפשר, עם מערכת כריזה סולרית נגררת אופניים חשמליים וכדומה, והנה - בעץ בעיר, אולי אצליח להגיע באופן בלתי אמצעי אל אנשים המעונינים להבין יותר על אנרגיה וסביבה, אנרגיה וזיהום אוויר, ואיך כל אחד מאיתנו יכול, וצריך - לשנות.

Share/Bookmark

תגובות

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196