לתרום לעץ כאן
  ‎ דף בית > גינות קהילתיות בתל אביב >‏ עוד על אור-גינה-לי
נושאים בענף


הגנה מפני השמש בימים הראשונים

04/06/08
עוד על אור-גינה-לי

מטרת הגינה היא לימוד והתנסות בשיטות גינון מקיימות ויישומן בסביבה העירונית, כמו גם הערך השיתופי והחברתי בקרב הסטודנטים באוניברסיטה. זאת לאור הרצון של המשתתפים ללמוד ולהפיץ את הנושא ולרכוש כלים ליישום גם במתחם הביתי של כל אחת ואחד ומתוך הכרה בחשיבות החברתית והערכית של גידול מקומי, בעידן של חברה מתועשת, המתמודדת עם משבר סביבתי הולך וגובר, וּבִכלל זה שיא תפוקת הנפט, המשפיעים גם על זמינות המזון ואיכותו. מלבד הגינון עצמו, פעילות הגינה כוללת גם הרצאות שונות, במטרה להרחיב את הידע בנושאים מגוונים כגון עקרונות שיטת הפרמהקלצ'ר, חקלאות עירונית, הכנת קומפוסט בדרכים שונות, ליקוט, גינון קהילתי ועוד.

חשוב שנדע להיות קצת פלאחים, חשוב שנכבד ונעריך את הסביבה והאדמה המפיקה לנו מזון, חשוב שנדע איך לגדל את מזוננו בכוחות עצמנו ובקהילה הקרובה אלינו, ולצרוך מזון שגודל על ידי חקלאים אורגנים ואקולוגיים שמתחשבים בסביבה ואינם משתמשים ברעלים. כך נוכל ליצור סביבה בריאה יותר לנו ולילדינו, ולהשפיע על סדרי הכלכלה והשלטון לשנות את דרך מחשבתם ופעילותם ולהפוך את החקלאות הקיימת למקומית וסביבתית יותר.

בגינה מגדלים פירות וירקות העונה וצמחי תבלין למיניהם. אחד הנושאים החשובים שמקדמים חברי הגינה הוא הפרדת פסולת במקור ושימוש בפסולת אורגנית של הקפיטריות השונות באוניברסיטה לצורך ייצור קומפוסט לדישון הערוגות בגינה. מטרתו של צעד זה היא לקדם את מחזור הפסולת בקמפוס ברמה המעשית: להעלות את המודעות לנושא בקרב מנהלי הקפיטריות, לפרסם את הפעולה בקרב הסטודנטים ואולי ליצור מערך הפרדה בקצה הצרכני, ובעיקר – לתת מושג מוחשי ראשון של כמויות הפסולת האורגנית בקמפוס, באופן שיסייע לגיבוש פתרון יישומי.

תקוותנו היא כי האוניברסיטה תאמץ את הפרויקט הן ברמה האקדמאית בטווח הארוך והן בהקשר החברתי-חינוכי-סביבתי. אנו מאמינים כי הגינה תוכל לשמש ללימוד, ומקווים להרחיב את הפעילות, כך שתוכל להכיל יותר משתתפים. אנו מקווים גם כי מלאכת הגינון האקולוגי-הקהילתי תמצא גם מקום בתוככי הקמפוס ממש.

Share/Bookmark

תגובות

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196