לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

  ‎ דף בית > חזון ומטרות >‏ למה הקמתי את עץ בעיר
נושאים בענף

18/03/08
למה הקמתי את עץ בעיר

כולם כבר מדברים על הצורך הדחוף במציאת דרכים להתמודדות עם המשבר האקולוגי, אבל הדרכים הללו כבר קיימות וניתנות ליישום מיידי! מדובר על צעדים שכל אחד מאיתנו יכול לקחת. צעדים שיש להם השפעה עצומה על בריאות הסביבה והרבה יותר מוחשי וקרוב - הבריאות שלנו עצמנו! מהניסיון שלי, חווית שינוי ההרגלים לכיוון מקיים היא חוויה הדרגתית ונעימה - ההרגלים החדשים הללו הפכו אותי לבן אדם שמח ושלם הרבה יותר ממה שהייתי לפני 15 שנה (כשהמסע האקולוגי שלי התחיל), כך שאין בדעתי להפסיק.

הקמתי את עץ-בעיר לפני כשנתיים במטרה להפיץ את הידע על אקולוגיה עירונית ולבנות קהילה תומכת. אני מאמינה שבהינתן הכלים המתאימים, מגוון רחב של אזרחים ישמח להפסיק להיות חלק פאסיבי מהמשבר האקולוגי וייהנה לקחת חלק פעיל בפיתרון. אני מאמינה בכנות בכוח שיש לכל אחד מאיתנו לשנות את העולם.

היוזמה משלבת דירת-דגם לחיים אקולוגיים בעיר, אתר אינטרנט לתיעוד והפצת המידע, ופרויקטים שונים המקדמים עשייה אקולוגית בעיר. אתר עץ-בעיר עלה לאוויר בראש השנה 2006, במקביל לחשיפת דירתי השכורה כמרכז הדגמה וסדנאות. תוך זמן קצר התגבשה סביב האתר קבוצת כותבים ("גננים") והתחיל להיווצר גוף תוכן ("ענפים"). במהרה וללא שום יחסי ציבור יזומים החלו להופיע ביקורות חיוביות והפניות לאתר ברחבי הרשת ובעיתונות הכתובה. עם 70 עד 100 כניסות ביום ורשימת תפוצה גודלת שעומדת כרגע על יותר מ-1000 חברים, עץ-בעיר הפך מהר מכפי שציפיתי לאתר מצליח ומוכר. בדירתי התקיימו מאז אינספור פגישות, סדנאות וסיורים. העץ צמח להיות כר לפעילות חברתית ותרבותית. השתתפנו באירועי תרבות מרכזיים בעיר ואנחנו יוזמים קמפיינים ואירועים חברתיים משלנו.

אני מזמינה אתכם להצטרף לעשייה, אחד הרעיונות המרכזיים שלנו הוא מעבר מהיר מדיבורים למעשים. אתם יושבים וקוראים משהו מעניין באינטרנט ברגע זה? יש הרבה דברים פה שאתם יכולים לעשות כבר עכשיו: לארגן מסיבת זבל אצלכם בחצר, להחליף את כל הנורות בבית לנורות חסכוניות, לבוא להתנדב בשיפוצים האקולוגיים, או לעזור במימון.

בברכה,

תמי

Share/Bookmark

תגובות

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196