לתרום לעץ כאן
  ‎ דף בית > ורד מצלמת טבע עירוני >‏ ארץ זבת חלב ודבש
נושאים בענף


קישקשתא בנוסח מכסיכני

31/12/07
ארץ זבת חלב ודבש

לפני כחודשיים נסעתי עם ליאה למשתלה. עזבתי אותה לשתי דקות כדי לשאול משהו את המוכר ופתאום שמעתי אותה קוראת אלי "בואי מהר, אני לא מאמינה!" היא עמדה מסוחררת ליד קקטוס שניצב מולה ולא הפסיקה להצביע עליו ולצעוק בשפה לא ברורה: "נופאלס, נופאלס, זה נופאלס!" ניסיתי להרגיע אותה אבל היא לא שקטה. כבר לא היה לי נעים, אנשים מסביב התחילו לרכל אז אמרתי לה "עזבי אותך, סתם צמח מסכן". היא הסתכלה עלי במבט זועם ואמרה "מה את מבינה!".

בקיץ האחרון אימא של ליאה הגיעה לביקור השנתי והפעם בליווי אחותה, רקל. ישבנו ארבעתנו לארוחת ערב של בנות. שאלתי אותן האם הן טעמו מהמנגו שהבאתי יום קודם לכן מהגינה של ראובן ובכלל איך הן מתרשמות מפירות ארצנו, אבל זה כנראה רק עורר בהן געגועים למכסיקו ואימא של ליאה הסבירה שקיימים מבחר זנים של מנגו שרובם טעימים יותר ממה שיש בארץ, כמו למשל זן מנילה. "בכלל, יש במכסיקו מגוון פירות וירקות שאין למצוא בישראל" - אמרה רקל - "כמו למשל מאמיי" "מה זה מאמיי?" שאלתי והיא ענתה שזה פרי שנראה כמו פוטבול אמריקאי בצבע אפרסק כהה, בעל מרקם קרמי. "אני אפילו לא יכולה להסביר לך למה זה דומה". "מה, זה כמו גלידה"? שאלתי, "לא...קרמי כמו יוגורט אבל לא קר". "יוגורט באיזה טעם?" ניסיתי להבין; "בטעם מאמיי" היא ענתה. "יש פרי מדהים שנקרא פאחוקוטה" נזכרה ליאה – "פאחוקוטה? מה זה לכל הרוחות?" שאלתי. "זה משהו בצורת שסק אבל הוא קצת מר בפנים. זה כמו פרי שעדיין לא הבשיל אבל זה הטעם שלו". "ואנשים אוכלים את זה?" התלוננתי, "מה, רוקט לא טעים לך בסלט?" החזירה ליאה, "זה משהוא בין מר למתוק. התחושה הסופית בשפתיים נשארת מרה למרות שהפרי הוא מאוד טעים". אמרה והוסיפה - "מה את מבינה" - ומייד ציינה גם את ה"סאפוטה נגרו" שזה פרי שחור שדומה בטעמו לאנונה רק יותר מתוק "אבל לא מתיקות טרופית". לרגע הצטערתי שפלאפל זה לא פרי אבל אימא של ליאה כנראה קראה את מחשבותיי והזכירה את ה"חיקמה" – "זה שורש, כמו קולרבי ענק רק בלי החריפות שלו. הוא לבן כולו למרות שהקליפה חומה בהירה. אוכלים אותו עם לימון ומלח או עם אבקת צ'ילי". "איח".... אמרתי. "את ממש לא מבינה" היא ענתה. "אוכלים את זה כמו חטיף וזה ממש טעים. ברחוב יש דוכנים שמוכרים את זה כמו פלאפל. חותכים לפי מה שאת מבקשת, שמים במן קונוס או קערה, מפזרים לימון ומלח ואם רוצים אבקת צ'ילי ואוכלים". התחיל לכאוב לי הראש. נזכרתי פתאום במחנכת אסתר מכיתה ב' - שתמיד הופיעה בשיער מהודק ואסוף בקפידה - היא ציירה על הלוח את שבעת המינים בגירים צבעוניים וחורקים ואמרה לכולם להעתיק לדף נקי תחת הכותרת "ארץ זבת חלב ודבש". עצמתי את העיניים אבל כל מה שראיתי הוא צנון ענק לבן מחייך וקורץ אלי. "את שומעת?" - אמרה רקל - "רציתי לספר לך על הפלנטין" - אבל אז בדיוק הגיע הקינוח אל שולחננו. היה בו בין השאר גם סברס אדמדם. "נו" - אמרתי לרקל -"ומה את אומרת על הסברסים בארץ?" היא הסתכלה עלי ואמרה "אל תעליבי, הסברס במקסיקו הרבה יותר משובח. אין להם את התחושה הקמחית שיש לסברסים בארץ. הם ירוקים לגמרי, מן ירוק בהיר ועסיסי עם כל הגרעינים - את לא מבינה כמה שזה טעים! ודרך אגב, אם כבר מדברים על קקטוסים, על נופאלס שמעת כבר?"

אז עכשיו אני מחכה שהנופאלס של ליאה יגדל כדי שהיא תכין ממנו תבשיל מכסיקני ותזמין אותי לארוחה ואולי סוף סוף אבין משהו... קפיש?

הנופאלס הוא סוג של קקטוס שאוכלים את גבעוליו. רקל - שהיא נטורופטית ומטפלת מוסמכת - אומרת שהמרקם שלו הוא רירי כמו במיה. יש לו טעם טיפה חמצמץ והוא קצת צמיגי. חייבים לטגן או לצלות אותו, לרוב לא אוכלים אותו טרי. אפשר לטגן ואז להוסיף לסלט חי. בגלל שהוא נחשב לבריא ביותר, עושים ממנו כמוסות ותוספי מזון. ואם זה באמת יהיה כזה מוצלח, מבטיחה לצרף מתכון. אז שתהיה לכולם שנה טובה. אדיוס!

Share/Bookmark

תגובות

comment

אני חושב שהיגיע זמן שנדע מי זאת ליאה, ומי זאת אמא של ליאה.
זה נשמע to good to be true
ובכלל, איפה הכרתם?

-- קיפוד, 31/12/07
comment

יש זני מנגו יותר טעימים ממה שאכלתי השנה???? כי יותר טעים מזה זה כבר ממש, אבל ממש, בלתי אפשרי. וגם, כל הפירות האלה שהן מכירות, רק בשביל הפירות מקסיקו נכנסת לרשימת היעדים לטיול....

-- מיכל, 06/01/08
comment

היי לכולם!
אני ליאה, ואני אומרת שעדיין זה לא הכל.
יש עוד הרבה הרבה מאכלים שלא מופיעים בכתבה המקסימה הזאת
אבל אני בטוחה שעם הזמן ורד תשטף אותנו........:-)

-- ליאה, 07/01/08
comment

לידיעתכם, הסברס, סמלם של ילידי הארץ הוא בעצם עולה חדש מדרום אמריקה שהגיע אלינו במאה ה15 או ה16

-- קטורה, 17/01/08
comment

איפה אפשר להשיג זרעים או שתילים של קקטוס נופאלס?

-- דביר, 05/02/18

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196