לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

  ‎ דף בית > הענף של עודד >‏ אני מייצר בבית דשן הומוס מעולה וטבעי
נושאים בענף


הומוס ביתי מתולעים אדומות (שילשולי קרקע אדומים)

22/12/07
אני מייצר בבית דשן הומוס מעולה וטבעי

נגיד שאני הולך למשתלה, נגיד שאני רוצה לקנות איזה דשן, שאני מקבל את העצה מהמוכר לרכוש שק קומפוסט. נגיד שהקומפוסט הזה עשויי מצואת בקר שבחקלאות החי המתועשת, ונגיד שנמצא בצואת הבקר שיירים של אנטיביוטיקה. זה סיפור אחד. מה אני עושה.

קומפוסט תולעים אדומות זה הומוס

אני מעביר סדנא על הקומפוסט העירוני- קומפוסט תולעים אדומות.

אני יכול לייצר את הדשן דיי בקלות בעצמי. ואני לא צריך להיות מתועש, ואין לי צורך באנטיביוטיקה. צואת בקר לא נמצאת בסביבתי הקרובה אך לשמחתי קיים בסביבתי הקרובה חומר אורגני מתאים ביותר - שאריות המזון שלי מהמטבח.

ואז אני יכול לקחת תיבה מתאימה , להוסיף אלייה את שאריות המזון יחד עם מעט אדמה, גיזרי עיתונים, מעט נסורת אם יש. למיקס הזה אני רוצה להציג את השילשולים האדומים. הם ישמחו להכנס לבליל ויוכלו לבצע את ההפיכה של שאריות המזון לדשן חזק ובריא. שבעוד אני מייצר אותו במרפסתי אני מוריד את כמות הפסולת שיוצאת מביתי, אני מפחית זיהום אויר (ופליטת co2 ) שנובע משינוע. אני מצטרף למעגל הטבע של בניה והתפרקות ושוב בניה. אני מפיק הנאה מהיותי הכי קרוב ליצור המוצרים אותם אני צורך.

עודד

Share/Bookmark

תגובות

comment

הכל טוב, ביחוד הקטע על מיחזור האשפה הירוקה. אלא שזבל של פרות או סוסים יש לו בשביל הצומח משמעויות שונות לגמרי, ורב גוניות המושגת על ידי שניהם - עדיפה.

comment

שלום עודד
ברצוני להכין קומפוסט בביתי. האם אני צריכה מיכל מסויים ? האם הוא צריך להיות אטום? האם יש צורך להרטיב את הקומפוסט מדי פעם?
בתודה מראש
רעיה

-- רעיה, 16/02/08
comment

שלום עודד
אשמח לדעת איך בדיוק מייצרים אתל ההומוס
האם אפשר לעשות זאת במרפסת קטנה בה אין מקום מרווח?
האם זה דורש ציוד מיוחד?
וכו'
תודה

-- שולה, 30/11/10
comment

שולה שלום. ובכן ניתן "לגדל" שלשולי קרקע במיכל מתאים תוך כדי שמירה על תנאים מתאימים להם. הן מתרבות ואז תהליך המיחזור שלך שאריות המזון מהיר . הן תמיד בורחות מהאור לכן לא ממש רואים אותם ברגיל אך אמורים לראות המון כאשר הופכים מעט את החומר האורגני. אני מעביר סדנא בנושא ביום שישי ה- 10 לדצמבר

comment

היי היכן אני משיג את השילשולים האדומים?

-- אדי, 26/05/12

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196