לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

נושאים בענף


תמונה משפחתית

29/10/07
ירוק על הגג

טוב, אז החלטתי להעלות כמה אדניות לגג;

אולי בגלל שנולדתי במלאבס, מדי פעם יואל משה סלומון מופיע לי בחלום, מביט בי במבט זועם ושואל לאן נעלמו כל הפרדסים והשדות החקלאיים באם המושבות. אני מסתכלת עליו במבט מתנצל ומראה לו את כל הציורים שציירתי ביסודי (ושאמא שלי שמרה כי לא יצאתי מהקווים) של מחרשות ועצים עם תפוזים ואשכוליות. זה לא מספק אותו והוא מראה לי את כל העקיצות שהוא עדיין סוחב מיתושי האנופלס הנוראיים ואני מגמגמת שגם בתל אביב יש יתושים אבל הוא לא מוותר ונוהם: חקלאות! ציונות! אקליפטוסים! ואני אומרת לו "אל תדאג, יהיה בסדר" ומתעוררת בבהלה, ממלאה את המשפך במים ויוצאת למרפסת להשקות את העציצים.

אבל במרפסת כעת אין מספיק שעות שמש לגידול ירקות לכן החלטתי להעלות כמה אדניות אל הגג ולהפריח שם את השממה. רק כדי לבדוק כמה השמש משמעותית להתפתחות וגידול הירקות עשיתי ניסוי קטן: לקחתי שני שתילים של בזיליקום - אחד העליתי לגג ואת השני השארתי במרפסת הדרומית בבית. אחרי כשבועיים צילמתי את התוצאות ואם לא תאמינו למראה התמונות, יש לי עדים שיאשרו.

Share/Bookmark

תגובות

comment

ואו, שיגעון

comment

אכן השמש עוזרת אך גם גודל העציץ קובע.......

comment

כל שתיל קיבל אותו גודל של עציץ אך מאחר ודייר הגג התפרע, העברתי אותו למיכל גדול יותר (זה שנראה בתמונה), אך אל דאגה - הבזיליקום ה"מנומנם" עבר גם הוא לגג בתחילת השבוע וכבר ניכר שינוי משמעותי בצמיחתו!

-- ורד, 30/10/07

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196