לתרום לעץ כאן
נושאים בענף


שנה טובה

08/09/07
שנה טובה וטעימה

סוף הקיץ. נסענו צפונה, לגליל העליון. הטבע אירח אותנו באופן כה נעים וטעים שעלינו היה רק להרים ידים מלקטות ולקטוף ממטעמיו.

העונה הזו מזמנת לכבוד השנה החדשה פירות מופלאים הגודשים את עצי הגליל...

בוואדי ראש פינה הקסום אשר הפליא לשקם עצמו מהשריפות שחוללו הקטיושות בקיץ הקודם ועם מעט עזרה מהקהילה האכפתית המקומית, החלו עצי הזית השרופים להוציא מתחתית שרידי גזעיהם ענפים חדשים וירוקים כיאה לראשית שנה חדשה. כך טיילנו לנו לכיוון השקיעה הנסתרת מאחורי הר כנען. החום הכבד נעלם לו ואנו ליקטנו בהנאה מרובה שלל פירות. מצאנו רימונים ותאנים, שקדים, אניס ואף מעט פטל שחור.

יום קודם לכן כבר חווינו ליקוט מוצלח ביותר גם לצד נחל שניר (החצבני) אשר זימן לנו פטל, רימונים וענבי מוסקט קטנים ומתוקים.

אך עם בואו של החג, על פירותיו וטעמיו הגיע גם העת להכנת הערוגות בגינה. עלינו לחדש ולעבד את האדמה כהכנה לשתילות הסתיו אשר באופן רשמי יגיע ב 21 לחודש... ובינתיים בין החזרה לשיגרה בה הילדים הולכים לבית הספר, הכנות ובישולי החג ,ניקיונות הבית והעבודה - כי אין מה לעשות - הפרנסה לא ממתינה עד אחרי עונת הזריעה, הצלחתי גם להכין משטחי הנבטה עבור זרעי העונה אותם אנחנו רוצים לשתול בגינתנו כברוקולי, כרוב,כרובית, כרישה ועוד. יש תענוג מיוחד בזריעת זרעים אשר נוצרו מפרי עמלנו ואכן ייצרנו בעצמנו ממחזור חיים מלא : צנוניות אדומות, שחורות ולבנות, חסה מעוגלת, שומר, תורמוס, אפונה ירוקה, טופח ריחני, אפונת השדה, שום, כוסברה ורוקט אותם נזרע ישירות בערוגות לקראת סוכות. ובאופן חגיגי נוספו לנו גם זרעים נהדרים מפרי עמלם של גננים אורגנים אחרים אותם פגשתי במפגש החלפת זרעים אשר התקיים ב"חווה ואדם" הנמצאת בשולי העיר מודיעין ועל כן רציתי להודות להם. שתהיה לכולם שנת צמיחה ירוקה ונהדרת.

Share/Bookmark

תגובות

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196