לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

  ‎ דף בית > הענף של עודד >‏ דבורים ורוזמרין ורימונים מושקים
נושאים בענף

04/09/07
דבורים ורוזמרין ורימונים מושקים

עץ הרימון גדל ברחבי הארץ באיזורים הים תיכוניים עד המדבר. אם ניתן לו לגדול הוא יצמח עם גזעים רבים ויתרחב לצדדים. הוא יצמיח ענפים ארוכים ועלייהם פירות וכך יגדיל את האפשרות שיגדל לידו ומספיק רחוק עץ רימון נוסף. אם אנו אוהבים את המראה הזה נשאירו כך. סבך הרימון מספק נישות חיים רבות. אך אנו יכולים גם להשאיר גזע אחד או שניים ולעצבו. ישנם עצי רימון בעלי רימונים מחמוצים ועד מתוקים, מלבנים ועד בורדו. מצאתם עץ רימון בעל רימונים עם טעם משובח, גזמו ענף ועשו יחור. בהתחלה יש צורך בהרבה מים. יתכן שידרש לאבק את הענפון לפני ההכנסה לאדמה בהורמון גדילה להעלאת הסיכויי להצמחת שורשים מהענף.

הרימון מתקיים על גישמי העונה אך אם נשקה אותו הוא יפיק פירות מתוקים יותר. בקיץ ניתן להתחיל ולהשקות כך שבתקופת הפירות אלו יתפתחו מתוקים וגדולים יותר.

בזמן פריחת הרוזמרין במקום עבודתי "בית בטבע" אני חוזה במחזה נחמד, שיח רוזמרין וסביבו מזמזמות דבורים מדושנות עונג ב"קטיף" הצוף. טיבעונים ימנעו מאכילת דבש, מדוע אלפי דבורים יעבדו שעות כה רבות לבניית כוורתן וגידול צאצייהן ואנו נבוא ונחלוב את תפוקתן. יש דבשים אלטרנטיביים, כגון סירופים שונים, של אורז למשל. ובריאים!

לאחרונה דווח על העלמות מסתורית של דבורים במקומות בעיקר באמריקה. לפי מאמר מהאקונומיסט (http://economist.com/science/displaystory.cfm?story_id=9762834) החשוד הינו וירוס אוסטרלי, וירוס המשתק בעיקר את הפועלות. זאת בשילוב של פרזיט המחליש את הדבורים. ב 2004 היה זה בפעם הראשונה שדבורים יובאו מאוסטרליה לאמריקה. יש חשודה נוספת והיא הקרינה האלקטרו מגנטית הסובבת אותנו ומתגברת יותר ויותר. כמו כן דובר גם על תהליך של העלמות דבורות הבר השונות והשתלטות הדבורה המתורבתת על המרחב הטיבעי. מצאתם כוורת של דבורת בר, כדאי לנסות ולדווח על כך לגורמים מתאימים, יוסי סלבצקי מהאוניברסיטה חוקר דבורים וישמח למידע על דבורים מן השטח.

בניהול נכון של הגינה שלכם, של הבית המשותף או של מוסד הלימודים, יכולה לההפך למוקד משיכה של דבורים ובעקבותייהן ציפורים ויצורים נוספים.

חג שמח

עודד
oded.meshulam@gmail.comt

הגבת ורוצה שאשיב מייל? הוספ\י כתובת להשבה

Share/Bookmark

תגובות

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196