לתרום לעץ כאן
  ‎ דף בית > הענף של עודד >‏ ליווי אישי והדרכה צמודה בגינון אקולוגי והקמת גינה ותפעולה
נושאים בענף

30/07/07
ליווי אישי והדרכה צמודה בגינון אקולוגי והקמת גינה ותפעולה

עקרונות הגינון האקולוגי שלי
- הקצאת שטח למיחזור חומר אורגני
- תיכנון תוך חיסכון במשאבים
- השבת הצלת ומשיכת טבע בר
- גינון תועלת

עודד מציע: ליוי בגינון והדרכה צמודה
מומלצים שלושה מפגשים של שעתיים, כל מפגש כולל העברת ידע בנוסף על ההתקדמות הפיזית בגינה. ניתן כמובן פחות מפגשים או יותר, מסגרת המפגשים גמישה. יצירת רשימת חומרים ורשימת עצות לפעולה, שיעור על עשיית קומפוסט, הדרכה ויעוץ להקמת מערכת השקייה. פגישה בגינה להתרשמות ותאום ציפיות. תכנון הגינה והפקת שרטוט, רשימת חומרים, עבודות הכנה ותשתית, המשך עבודה ומפגשים לפי הצורך והרצון.
עלות מפגש: 250 שח.

עודד

הליויי והיעוץ כוללים סיעור מוחות משותף, עבודות הכנה משותפת ותשתית. . התכנון הינו תכנון משותף, המפגשים כוללים למידה על קומפוסט וקומפוסט תולעים, הכרה של מערכת השקיה אוטומטית, המשך עבודה יחד ועוד.

רעיונות בעיצוב הגינה וניצול נכון שלה, מיקומים של פונקציות שונות בגינה.

גינון אקולוגי זה הרבה דברים. אני אוהב להפוך גינות רגילות לגינות אקולוגיות. מה זה אומר. ובכן. אם עד כה שטח הגינה שלכם סיפק לכם רק נוי אולי כדאי לחשוב להפיק ממנו משהו וגם לתת לו בחזרה. להיות קצת יותר ביחסים עם הגן שלכם. הצורה - אולי קוים יותר רכים, אולי שימוש בחומרים שנמצא יחד בסביבה הקרובה ונוכל ליפות את הגינה עימם. ירקות - אולי ננסה לגדל ירקות. נעשה מיחזור של שאריות המזון מהבית. אולי בריכה קטנה למשיכת ציפורים. נראה מה יש ומה מתאים.

אני משרטט את הגינה מביט בה ורואה את היתרונות והאפשרויות שבה. משתמש ביצרתיות כדיי ליצור צורות מענינות , נוחות הנאה וגם בכדי ליצור מרחב לפרפרים ציפורים חרקים ואולי קיפודים אם יש.

Share/Bookmark

תגובות

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196