לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

נושאים בענף

21/07/07
הגינה נעלמה!!

דבר מוזר קרא השבוע לגינתנו.

מתישהו בין יום שלישי לרביעי, הגיע (ככל הנראה) צוות גננים ועשו "נקיון יסודי" לגינה שלנו.

כלומר:

קודם - היה עשבי תיבול, ארגז קומפוסט, כמה עגבניות, תירס, רוקט ועוד מיני מינים.

עכשיו - אדמה חשופה בלבד!!

איזה חוצפה יש לאנשים מסוימים, אפילו חוסר כבוד למשהו שקיים, באדמה. את מה שקיים בגינה לא הצוות הנוכחי שתל, אבל היה שם לא מעט עבודה בשטח והרבה ירוק. ועכשיו אין (זה דברים שנעשו עם פעילים קודמים, שעבדו בין השאר עם ילדי השכונה לבנות את ספירלת התבלינים וערוגות הירק).

כן כן, כמו שאתם קוראים. כיוון שרק נודע לי ביום חמישי בערב, הגורמים בעיריה (שזה החשוד העיקרי...) כבר יצאו לסופ"ש עד יום ראשון, אז ביינתים נותרה התעלומה.

ממה שניסינו לחשוב, זה יכול להיות אחד מהבאים (או שילוב של):

1. מישהו מהעירייה הגיע לטפל בגן (הרגיל, זה עם הדשא) שנמצא בצד השני, ואיכשהו הגיע לשטח וראה שזה "לא מסודר" – לפי סטנדרטים של גינון רגיל, הרי זה לא היה מטופח ומגולח למשעי. מה גם שהגינה הייתה בהזנחה הרבה חודשים, ורק לאחרונה נכנסנו הצוות החדש.

2. משהו שקשור לגורמי נדל"ן שחמים על השטח עשו\האיצו את פעולת הנקיון, אולי מתוך נסיון למנוע מוקדי פעילות קהילתית. הרי זה ידוע שאם מקום מסוים מקושר לאנשים מהשכונה, ויש בו פעילות ועניין, הרבה יותר מורכב להפקיע את השטח ולשים שם מגדל משרדים עצום.... כרגע בפלורנטין יש מאבק בין הארגון השכונתי לעירייה, על מנת לשמור על שטחים פתוחים ואפילו להרחיבם, במקום התוכניות הפיתוחיות הסטנדרטיות שהעירייה רוצה – כאמור לפתח ולפתח ולבנות ולבנות.

רמז נוסף בעניין זה הוא שבנוסף לעבודת החיסול, אז גם בצורה מקרית (או לא), הופיע שלט של חברת נדל"ן על הגדר של הגן לכיוון הרחוב. דבר שלא היה לפני...

כמו בכל דבר בחיים, ניסינו לקחת את הטוב עם הרע, ולכן הדברים הבאים:

* עכשיו שהגינה "נקייה", כל התכנונים שיש לנו עליה יותר קלים לביצוע, שכן אין צורך להתחשב במצב הקיים... כי אין מצב קיים. יש רק אדמה חשופה.

* כל דבר ולו הקטן ביותר בנעשה בגינה, יהיה משהו שלנו (כלומר של הצוות החדש וכל מי שמצטרף אליו), וזה גם יקשר את כל מי שפעיל בגינה בצורה מאוד מוחשית.

* כל דבר שנעשה מעכשיו והילך נוכל לראות ממש בקלות על פני השטח, ולהרגיש את קצב ההתקדמות.

עד היום, הקשר עם העירייה לא היה ברור וחד משמשי, וכאלה דברים יכולים לקרות. כבר מחר אני אתחיל לברר מי, ולמה ואיך מונעים את זה מלקרות בעתיד. וגם אם נוכל לקבל איזשהו פיצוי\עזרה\חומרים על הדבר הזה, מה כי טוב.

הצוות וכל מי שרוצה להצטרף מוזמנים אדרבה לגינה, ונתחיל מחדש!!

נתראה ביום שישי בשלוש!

Share/Bookmark

תגובות

comment

גנני פלורנטין שלום

היה לי צער גדול לשמוע על הניקוי הלא רצוי הזה.תגובתכם ממחישה את הקשר המיוחד שקורה כשבן אדם עובד את האדמה ואיכפתי ממנה.באמת חשוב לבדוק מי הגורם ,כי צוות מסוג זה מסוגל לחזור שנית.

עכשיו הזמן לתת בראש ולהתקדם עם האנרגיות החדשות.

בסוף שבוע האחרון הייתי בפקיעין בצפון ונדהמתי מבוסתנים וגינות ירק משתלבות
על רקע מטעי זית בני אלפי שנים ,שווה ביקור.
הכי מדהים היה גדר של כ20-30 מ של גפן במלוא עוצמתו כשהוא נתמך בגדר ההיקפי ובהחלט יוצא ופוגש את הולך הרגל ברחוב.

אני מציע לשתול את כל הגדר שבשמש .גפן גדל מהר,נותן פרי ונראה ירוק מהאביב עד הסתיו,ושלא נשכח את העלי גפן הממולאים הטריים בעונה.
הגפן גם מודיע על בוא הסתיו ומשיר את עליו כדי להכניס את קרני השמש
החמימים של החורף.....

לורנסו
קיבוץ שדה בוקר

comment

סביר להניח שזו פעולת ש"פע שאיתם ניתן לדבר ולתאם אי ניקיון מצידם אך תבררו קודם מי ומהו השלט הנד"לני ההוא כיוון שיכול להיות שכל השטח מיועד למכירה? ואז כדאי לברר זאת לפני תחילת עבודה מחודשת
*תיבול כותבים ב ת ולא ב ט .

-- הילה, 23/07/07

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196