לתרום לעץ כאן
נושאים בענף

26/05/07
חמניות

את הזרעים אשר אספנו ושמרנו, במקום מוצל ויבש- שקית נייר במגרה, מיבול סוף הקיץ שעבר זרענו מחדש לאורך חודש מרץ וכעת החמניות פורחות ומחייכות אלינו בגאווה נהדרת.

כיוון שדאגנו לסבב זריעה ישנן חמניות בכל מיני שלבים ואף כאלו שמיהרו וסיימו כבר את פריחתן וכעת מתייבשות לאיטן, נוטות מטה עם כח המשיכה כמתביישות באובדן ימי הזהר, תוך הפיכת תפרחתן ל 200 גרם גרעינים שחורים.

אותם נאסוף רק לאחר שהצמח התייבש לחלוטין. באופן עקבי, פעם בשבוע אנו ממשיכים לטמון עוד כמה זרעים חדשים בכדי שהחיוכים הצהובים הללו לא יעלמו כל כך מהר. אך עם כל החגיגיות הזו כעת עלינו לעשב ביתר שאת,לאסוף את אחרוני תרמילי הזרעים של הטופח והצנוניות אשר עדיין מתמהמהים להם בין ירוק ליבש. עלינו לדאוג לצמחים הצעירים יותר כשתילי המלפפונים, הדלועים למיניהם והגבמות הרגישות מפני השרבים המכים בנו אחת לשבוע לפחות עד אשר האביב הזה ירגע ויתמסמס לו אל תוך הקיץ. .

במעגל המלונים והאבטיחים ישנה תזזית. המשתרעים הללו משתלחים ושולחים זרועותיהן הארוכות, עמוסות הפרחים, לכל עבר. כיוון שגינתנו קטנה היא, הבאתי שיפודי עץ, תחמתי וכיוונתי את הגדילה אל פנים המעגל ההולך ומתמלא במרבד של ירוק בהיר,המלונים, וירוק עמוק של האבטיחים. חמניות חוברות באופן נאה לשני המשתרעים הללו וניתן לערבב אותם בערוגה אחת, כך מתקבל חיוך צהוב גדול אשר למרגלותיו מרבד ירוק עם פרחים צהובים קטנים. תענוג אמיתי. עוד באלבום הגינה

- הילה רובינשטיין

Share/Bookmark

תגובות

comment

ויש להמשיך את התנועה לזריעת חמניות ברחבי המטרופולין האפרורי שלנו

יחי חיוכים צהובים!!

comment

רוצה לשתול חמניות בחצר שלי. יש אפשרות לבקש זרעים במשלוח??גרה ברמת גן - אפשר שאשלח מעטפה מבויילת למשלוח.

-- מיכל, 21/09/07
comment

אוסיף את כתובת האימייל שלי drmikahl@hotmail.com.

-- מיכל, 21/09/07
comment

הערה: מדובר בגינה שבבית-הספר תל נורדאו, שהייתה קיימת באותה תקופה, ואינה קיימת כיום.

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196