לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

  ‎ דף בית > ורד מצלמת טבע עירוני >‏ מי רוצה זרעים של אניסודונתיאה?
נושאים בענף

28/05/07
מי רוצה זרעים של אניסודונתיאה?

גל הפריחה של שיח האניסודונתיאה היה שופע במיוחד ונמשך כחצי שנה. עכשיו הפרחים הורודים קמלו אך בכל אחד מהם ארוזים כמה זרעים שחורים קטנים.

מי שרוצה - יש לי מיותרים. אפשר ליצור קשר דרך vered@citytree.net

Share/Bookmark

תגובות

comment

לורד שלום
אני רוצה לדעת, האם זה עץ או שיח ?
מתי שותלים ?
ואיך אפשר לקבלממך אותם
תודה צביה

comment

הי צביה
זהו שיח נמוך (באחת הגינות באיזור ראיתי אותו מגיע לגובה של כמטר) שניתן לעצב אותו כצמח בעל גזע מרכזי ממנו מפתחים את הנוף. כרגע יש לי זרעים שניתן להטמין באדמה לקראת סוף החורף. יש כמה משתלות בהן ניתן למצוא שתילים של אניסודונתיאה. (וונדי, למשל - תוכלי אף לחפש אותו במנוע החיפוש של אתר הבית שלהם). לא בכל המשתלות הצמח הזה קיים משום שהוא רגיש יחסית ולרוב כעבור שנתיים - שלוש קמל, אבל ניתן לשמר זרעים שלו במהלך חייו...
אם תרצי זרעים, אנא שלחי לי את המייל שלך ונתאם בשמחה

-- ורד, 25/05/08
comment

"רגיש יחסית"?
יש לי אניסודונתיאה שקיבלתי במתנה בעציץ לפני שנה והעברתי לגינה (שמש מלאה, די הרבה מים). הצמח התפרע וגדל לגובה של מטר וחצי עם צימוח פראי ומהיר שמחייב גיזום כל הזמן. מתחתיו נבטו לפחות עשרה שתילים מן הזרעים שלו והם משגשגים בכל פינה לשם העברתי אותם. מרוב שהוא עמיד וצומח בפראות, אנו קורים לו "המפלצת". צמח מקסים שאפשר לגזום ולפסל בצורה של כדור ורוד-ירוק על גזע דק יחסית. מושך המון דבורים.

comment

"רגיש יחסית" - אם לא שומרים על השקיה קבועה ומסודרת, האניסודונתיאה לרוב לא מתאוששת, וקמלה. צריך לשים לב בעיקר בקיץ ולא לשכוח להשקות (במידה ומשקים ידנית). מעבר לזה - כמו שאמר לי גנן שמכיר את השיח המקסים הזה - הצמח אכן גדל נפלא ופורח רוב השנה, אך מת כעבור שנים ספורות. יש זן עמיד יותר במשתלות - תוכלו לזהות אותו לפי פרחיו הבהירים יותר, שהם גם גדולים יותר מהזן הנזכר, אבל כמובן שזה גם עניין של טעם.

-- ורד, 30/06/08

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196