לתרום לעץ כאן
  ‎ דף בית > תמי מגדלת עץ בעיר >‏ בא אלי פרפר נחמד
נושאים בענף

02/04/07
בא אלי פרפר נחמד

היום, לכבוד החג כנראה, הופיע בגינה הפרפר הראשון. הוא ישב על פרחי הפול, ולא הייתי רואה אותו בכלל אלולי הצבעתי עליהם בגאווה כשהראתי את הגינה לרוני. כשהסתכלתי לכיוון שאליו הצבעתי ראיתי שכמעט והפרעתי את הפרפר ממנוחתו.

בכלל, הגינה עולה ופורחת. הנה כמה תמונות...

והנה כמה מילים שכתבה שכנתי אדית אחרי שגם היא פגשה בפרפר בגינה: "ראיתי פרפר מרהיב בגינה - כנפיו היו בגוונים בהירים, כמעט לבנים. ביקשתי לשאול מאין הגיע וכיצד נודע לו דבר גינתנו הנסתרת, אך הוא ריפרף ממני והלאה, ומשק כנפיו מנער מעליו את טורדנות שאלתי המאופקת. אין ספק, הגינה המתפרעת הזאת מתחילה לעשות לעצמה שם בקרב המתפרפרים, ואנחנו עתידים להיות עדים לריפרופי מחזרים צבעוניים. ובלבד שמשק כנפיהם לא יגרום להוריקנים בקצהו השני של כדור הארץ."

Share/Bookmark

תגובות

comment

הפרפר הוא לבנין הכרוב. הבעיה היא, שביקור שלו עלול להסתיים ב -נעלמה הגינה! הנקבה מטילה את הביצים (במאות !!!) על הצמחים שאנחנו הכי אוהבים, והזחלים הבוקעים מהן הם בעלי כושר זלילה אדיר. תוך יממה עלולה להתחסל גינה שלמה. איך להתמודד: לא לרסס בקוטלי המזיקים (שהם ארסיים גם לנו), אלא : לעצלנים - לשטוף או לרסס בתמיסת מי סבון כלים, לא מספיק בפעם אחת; אני מעדיפה את השיטה היסודית - עוטה על היד שקית פלסטיק דקה או כפפה, ומורידה את הזחלים. מפרך - אבל מפצה.

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196