לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

  ‎ דף בית > הענף של עודד >‏ 25 שח להחליף פנימית ! אופניים כדרך חיים
נושאים בענף


אופניים בברלין

01/01/08
25 שח להחליף פנימית ! אופניים כדרך חיים

אני כבר עשרים שנה על אופניים, יש לי קיט תיקוני פנצר, להחליף פנימית בחנות, כלומר שהם יעשו לך, עולה 25 שח..לא משלם ביטוח רכב, ומצליח להגיע על בטוח תוך מספר דקות ידוע.

יש הרבה אנשים שאין להם אוטו. לדעתי זה מעולה, הם יותר בריאים בשל העובדה שהם משתמשים ברגליים שלהם על אחת כמה וכמה אם הם רוכבים. זה נכון שהם יכולים לעבור פחות מרחקים ארוכים בספונטניות מאשר בעלי מכוניות. אלו שעל האופניים יכולים עוקף את התקועים בפקקים. רכיבה על אופניים קריטית לאיכות הסביבה והאויר שאנו נושמים. היה איזה "הידעת" של בזוקה שבו היה כתוב שהאופניים הם הכלי תחבורה היעיל ביותר מבחינה ניצול אנרגיה. הכי פחות קילו-קלוריות עבור מרחק(קילו-קלוריות=מדד אנרגתי בפיזיקה, בלי קשר להורדת משקל ולכמות שומן בקוטג, קשר כמובן אבל יותר עקיף). יש לי חלום שיהיה מיזם שיאפשר לאנשים מגילאים שונים לרכב על אופניים בעיר. מן אופניים תלת אופן שמתאימות לכו...לם. לא צריך שיווי משקל, לא צריך טסט, ולא צריך מלא כסף. ובימקום תחנות דלק יש מן גרג'ים לאופניים עם מתקני אופניים מסוממים כאלו, לא מאדי דלק אלא מעונג. אני רואה שמתפתחת תרבות של רכיבה . אופניים מתקפלות וסוגים שונים של קורקינטים. זה מלבב וחמוד.

הצטרפו ל"מסה קריטית". זוהי רכיבה חד חודשית משותפת של רוכבי אופניים הבאים לקדם את נושא התחבורה הידידותית ביותר שיש. גם בנושא הבטיחות אפשר לנפץ כמה מיתוסים.

אופניים זה כלי התחבורה שלי.

Share/Bookmark

תגובות

comment

הגיעה לאוזני השמועה שבקרוב יחייבו רוכבי אופניים לשים קסדה על פי חוק.

comment

כן גם אני הבנתי כך..

-- עודד, 09/04/07
comment

אצל דהרי בהדר יוסף מחליפים פנימית, רק כשאין ברירה, מאחרוני המוהיקנים, שעדיין מתקנים נקרים (פנצ'רים), וזו, במוצהר, החלטה אקולוגית. גם המחירים, האיכות והיחס ידידותיים להפליא.

comment

החובה לרכב חבושים בקסדה, תכנס לתוקפה כאשר יתוקנו תקנות לחקיקה של גלעד ארדן. בינתיים עברה בקריאה ראשונה הצעת החוק של ח"כ שלי יחימוביץ, הקוראת להגבלת גיל חובשי הקסדה, וכן עברה בשעה טובה הצעת החוק לעידוד תחבורת אופניים, שיזמה עמותת ישראל בשביל אופניים וגם בה, סעיף הקורא להגבלה של החובה לחבוש קסדה לילדים עד גיל 16, ברכיבה בכבישים בין עירוניים וברכיבה ספורטיבית.
לעדכונים כנסו לאתר ישראל בשביל אופניים bike.org.il ואולי אפילו תצטרפו לצוות שנותן לחקיקה רוח גבית.

comment

Thanks Limor...( :

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196