לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

  ‎ דף בית > תמי מגדלת עץ בעיר >‏ אודות פורום עץ בעיר, בקיצור
נושאים בענף

07/02/07
אודות פורום עץ בעיר, בקיצור

לפני כמה שבועות באופן די ספונטאני הוקם לו פורום עץ בעיר. הקימו אותו מספר גננים מהאתר ועוד חברים שהתקבצו בדירה בשדרות נורדאו, טעמו אוכל פרא, והרגישו שיש להם הרבה מן המשותף ואפשרות טובה לצרף כוחות לכדי פעולה משותפת.

המשותף - כולנו חיים בתל אביב ומחפשים את הקשר היומיומי שלנו לסביבה ואת הדרכים הטובות ביותר להתחשב בה ואפילו לתרום לה. חלקינו הגדול מצא גינה לטפל בה, אחרים ממחזרים, מפחיתים, מיירקים והכי הכי חשוב: עושים קומפוסט. אנחנו עושים את זה כי אנחנו מרגישים שזה נכון וכי זה משמח אותנו. עץ-בעיר נותן לנו במה להפצת הידע שאגרנו בתחום הקיימות.

פעולה משותפת - הפורום הוא המשלימה של האתר בעולם הפיזי. הפורום שואף לקדם רעיונות כמו "גינה קהילתית" או "דירה אקולוגית" בתל אביב. ליצור קול שיישמע במסדרונות העירייה, לרשת אתרים קיימים, ליצור חדשים ולארגן אירועים ירוקים במטרה להפיץ ידע על קיימות בתל אביב ולקבל הכרה ותמיכה.

הפורום נפגש כל שבועיים שלושה ופתוח לכל מי שמרגיש שותף לצורך ולחזון. בקרוב ייפתח כאן פורום אינטרנטי שעל גבו תיתנהל חלק מהפעילות הדיגיטאלית של חברי הפורום. עד אז ניתן ליצור איתנו קשר כדי לקבל פרטים על הפגישה הבאה.

Share/Bookmark

תגובות

comment

תמי שלום!!!

אולי זה לא המקום לשאול אבל אנחנו מאוד רוצות לדעת האם יש דרך אקולוגית להרחקת תיקנים מדירתנו התל אביבית שבקומת קרקע.
נשמח לעזרה ולתשובה....תודה!

ravitcoh@gmail.com
dinavardi@yahoo.com

-- דינה, 23/06/07
comment

לגבי הרחקת תיקנים -
קודם כל, חשוב מאוד לשמור על ניקיון הדירה, בדגש על שיירי מזון.
מעבר לכך ישנן כמה דרכים טבעיות להרחקתם:
1. חומץ הדרים - למרוח על המשקופים, החלונות ושאר המקומות דרכם התיקנים נכנסים פנימה. אפשר גם למהול את החומץ במים ולשטוף עם זה את הרצפה, וגם לשים קצת מהחומץ במבער.
2. נפית החתולים (Catnip) הוא צמח רב שנתי שידוע כמרחיק תיקנים ושאר חרקים. ניתן לגדל אותו בחצר ו/או להכין ממנו תרכיז - להשרות את עלי הצמח בכלי עם מים לכמה ימים, ולבחוש פעם ביום. מתקבל מיץ מרוכז, אותו מוהלים ומורחים/מרססים איפה שצריך (משקופים וכו').
3. קיימים מספר שמנים ארומטיים מועילים - ציטרונלה, פני-רויאל, קינמון ושמן עץ התה. מערבבים 30 מ"ל שמן בכ-250 מ"ל סבון טבעי נוזלי. לוקחים 4 כפיות מהתערובת ומוהלים בליטר מים. מתקבל נוזל אותו ניתן למרוח/לרסס.
בהצלחה (אל תשכחו לדווח על תוצאות הניסויים)

-- טל, 10/07/07

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196