לתרום לעץ כאן
  ‎ דף בית > תמי מגדלת עץ בעיר >‏ שירות ניקיון בלתי מוזמן
נושאים בענף

no image

06/02/07
שירות ניקיון בלתי מוזמן

אתמול בבואי הביתה ממערב שמתי לב כבר מרחוק למראה מוזר... דברים שנראו לי מוכרים מאוד היו מונחים לפינוי על המדרכה מול הבנין. לא רציתי להאמין אבל מקרוב זה היה ברור: מישהו "ניקה" לנו את הגזם וגם חלק מאשפת הבניין היקרה שלנו והניח יפה לפינוי.

רוני בא לעזרה ויחד גררנו את המיכל העירוני הירוק חזרה לגינה. ניסיתי לראות את כל העניין באור חיובי ואמרתי "הם עזרו לנו לסדר". תכננתי לכתוב מכתב לשכנים - ממילא הגיע הזמן, מזמן כבר לא כתבתי להם ידיעות מהגינה.

היום הגשם ירד וירד ואני הייתי ספונה מול המסך. ממש לפני שהחשיך הגינה קראה לי. רציתי רק לראות איך כולם מסתדרים עם כמויות הנוזלים שירדו כאן בשלושה ימים האחרונים. מחזה מפחיד נגלה לי בדרך לגינה, באיזור פחי האשפה. פח אשפה אחד היה שוב מלא בגזם, אבל הפעם היד הנעלמה גם חדרה לערימת הקומפוסט שלי!! הקומפוסט היקר, שעמד והבשיל לו במשך חודשים היה חשוף ומפורק לתוך מיכלי הפלאסטיק שמירה הביאה לי וגם אחד מפחי האשפה היקרים שלי שהבאתי במונית, כולם עמדו ליד הפחים העירוניים, מלאים בקומפוסט היקר שלי, מוכנים לפינוי.

זהו. נכנסתי למצב מלחמה. מי מהשכנים מתנכל לגינה? ואם הקומפוסט והגזם כל כך מפריעים לו, איך זה שעמד לו ליבו לדחוף את ידיו עמוק ל"ליכלוך"? הכעס ותחושת האיום מילאו אותי בכוח - גררתי לבד את הפח והפכתי את תכולתו חזרה למקומה. החזרתי את הקומפוסט למקומו, ורצתי לשאול את פולי אם ראתה משהו חשוד. פולי סיפרה שאכן ראתה את ההומלס שלפעמים ישן בגינה לידינו שוטף את אחד הפחים היום בבוקר.

עמדתי באמצע הגינה, מסדרת את הקומפוסט ומעבירה רעיונות עם פולי בקול רם מאוד. כבר דיברתי אתמול עם המנקה וגם עם ועד הבית, כולם הכחישו כל קשר למעשה המוזר, פולי אמרה שהיא בטוחה שזה לא אף אחד מהשכנים. אולי מישהו מהבניין הסמוך שילם להומלס כדי שהלה "ינקה" את הגינה? תוך שאנו מדברות, משום מקום, ההומלס שלנו הופיע! לקחתי אותו מיד לסיור בגינה. הוא סיפר לנו שאכן הוא הוא שמנקה לנו את הגינה! והוא עושה זאת על דעת עצמו וכאות הוקרה על שאנחנו מאפשרים לו להסתובב בחצרות האחוריות ולהשתמש במים מברזי הגינה! הוא רצה לעזור, הוא עשה לנו "ג'סטה" כדבריו.

הסברתי לו קומפוסט מהו. סיפרתי לו איך הגזם רק מוסיף לזיהום הסביבתי כשמפנים אותו יחד עם שאר האשפה, הראתי לו את שאריות המטבח בפח האיסוף המיוחד שלנו והבהרתי לו שאותן שאריות הן המקור של הקומפוסט המשובח שכמעט איבדנו! בעודי מדברת איתו, סערת רוחי נירגעה ולאט לאט התחלתי לראות את הקומפוסט. הרי לא היה לי מושג מה קורה שם בתוך הערימה המבשילה שלי. אני די בהלם ממה שקורה שם! רקבובית רייחנית להפליא! נטולת כל תיזכורת למה ששפכנו לשם! עברו רק שבועות ספורים מאז שסגרתי את הערימה הזאת. זה באמת פלא פלאים!! בדיוק כמו שכתוב בספרים, אבל לראות את זה קורה, זה באמת חוויה מיוחדת.

איזה מזל שירדתי לגינה!

Share/Bookmark

תגובות

comment

הי תמי,
נחמד לבקר כאן אחרי הרבה זמן!
האתר שלך מקסים! וגם את :-)

הסיפור עם הג'סטה של ההומלס ממש נפלא!
מראה כמה הרבה מהסכסוכים שיש לנו בחיים נובעים סך הכל מאי הבנות וכמה חשוב לתקשר...

להתראות,

סיגל (מהפרמקלצ'ר)

-- סיגל, 14/02/07
comment

היי תמי המהממת! :)
איזה אתר מדהים! כל הכבוד. יש לי עוד הרבה מה לקרוא כאן.

איזה קטע עם ההומלס. גם לי יש סיוטים מזה שאבא שלי מאיים כל הזמן "לנקות" את חיפוי הקרקע שפיזרתי בעמל רב... לכי תביני אנשים עם הנקיונות שלהם. ייאוש...

עמיחי

comment

מקווה שלא היית גסת רוח להומלס האומלל שבאמת מזלו הרבה פחות טוב משלך, ותו לא. בכל זאת, רגשותיו כאדם חשובים לא פחות, ויותר מזה- לו היית מסבירה לו את העניין בסבלנות ומתוך הערכה אליו כאדם- ייתכן מאוד שהיה מצטרף למבצע!

comment

קרוסלה היקרה, לא רק שהייתי עדינה עם ההומלס אפילו הצעתי לו לבוא לעבוד איתי בגינה. אמרתי לו שאם הוא רוצה לעזור יש המון דברים שאפשר לעשות חוץ מניקיון. ומה לדעתך הייתה תגובתו על הצעתי? שהעבודה בגינה היא לאנשים שאין להם מה לעשות! הסירוב המנומס שלו השאיר אותי מחוסרת מילים. נפרדתי ממנו בידידות והסתפקתי בכך שהניקיון לא יחזור על עצמו.

-- תמי, 09/01/08

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196