לתרום לעץ כאן
משתפים פעולה בעץ
  ‎ דף בית > שיתופעולה

אושר ~

מערכת אושר מקדמת אותנו עוד צעד חשוב לקראת עולם ללא כסף: המטבע כאן הוא יחידת שפע, וּבניגוד לכסף, הוא לא מצטבר בחשבונות בנק מנוכר, אלא מניע את חברי הקהילה לתת שירות וּלקבל.

לכולנו יש מה לתת וּלקבל בלי קשר לכסף -- תודעת שפע ;~;

קהילת עץבעיר הצטרפה למערכת אושר, ותוּכלו למצוא שם את ההיצֵעַ שלנו וגם מה נשמח לקבל.

את ניצן, העומד מאחורי היוזמה, הִכרנו במהלך פעילות אפס בית בבת-ים, והוא הצטרף לִקהילת עץבעיר וּמשתתף בשיפוצים האקולוגיים בדירתנו.

העץ ממשיך לצמוח עם "שלחמסר"

לפני שלוש שנים וחצי הִתחלנו להשתמש במערכת הדיוור "שלחמסר" מבית קומסטאר.

כהרגלנו, יצרנו היכרות אישית עם האנשים שמאחורי המוצר, עומר ואסף. התברר, שזוֹ גם דרך הפעולה שלהם: קיבלנו יחס אישי והתייחסות פרטנית לִצרכינו גם מעבר להגדרה הבסיסית של ה"מַגּיע לנו". בכל פנייה לעזרה הִרגשנו, שיש מעבר לקו חבר, שמטרתו לאפשר לנו לעשות את מה שרצינו, והוא יעשה כל שבִיכולתו לשם כך.

לאורך הדרך שמחנו לגלות, שמערכת בחיתוליה, שבחרנו לתת בהּ אמון, מתפתחת בהתמדה, ואנו נהנים מהשיפורים.

הכלי הזה שבִרשותנו מקנה לנו הרגשה של ערוץ זמין למעגלים של האנשים, שאנחנו בקשר מתמשך אתם, וזה מגדיל את הגמישות שלנו בתכנון הפעילות. זה כולל את היכולת להתאים את הנושאים לעניין של כל מכותב/ת.

לסיכום: טכנולוגיה נאותה בשירות האקולוגיה ~~~

הקואופרטיב לאנרגיות מתחדשות

עם כל הידע בִתחום האנרגיה הסולארית וכל השמש, המֵציפה את ארצנו, איך זה, שהשימוש בה כה מצומצם עדיין?

האם יש פוטנציאל לאנרגיית רוח בארץ, ואיך מממשים אותו?

וּבִכלל, אולי הכי פשוט להתייעל וְלחסוך?

הקואופרטיב לאנרגיות מתחדשות מעביר אותנו מאנרגיה של דיבורים לאנרגיה של מעשים. על סמך ההבנה, שמה שאינו סביר כלכלית למשק בית בודד, מתאפשר, כשמספר גדול מספיק של אנשים מתארגנים.

דרושים לעץ: מצלמה לצלם אתכם, לפטופ להקרין לכם סרטים

לפני זמן מה אבדה לנו המצלמה. בהעדר מצלמה אחרת אנחנו מסתמכים על צלמים אקראיים שיצלמו אתכם בסדנאות, קורסים והפסקות האוכל. אך אנחנו רוצים מצלמה בקביעות, לצלם אתכם ולהעלות לאתר, כדי שיהיה שמחח בעיניים!

מחשבים, לעומת זאת, דווקא יש שניים, אבל הם תפוסים תמיד על ידי אנשים עובדים (אנחנו) ואנחנו משתוקקים למחשב שיהיה בסלון, ישמיע מוזיקה בסטריאו בימי שישי ויציג סרטים בערבי ה"אוכלים סרטים".

כמובן שאנחנו מעדיפים מצלמה ולפטופ יד שנייה מכם, קהילת עץבעיר, מאשר לקנות אותם. אז צרו עימנו קשר אם ידוע לכם על לפטופ או מצלמה שעונים לתנאים האלה:

לפטופ: צריך להתחבר לאינטרנט, להיות מסוגל להציג סרטים ומצגות, להתחבר לפרוז'קטור, להיות בעל יציאה לסטריאו (ולא למונו) ובעל כונני DVD וCD.

מצלמה: דיגיטלית, איכותית (אתם הרי רוצים לצאת יפה בתמונות, נכון?) ובעלת חיבור USB למחשב.

יש לכם? יש לחבר/דוד/אבא/אמא/חתול שלכם? צרו קשר: TREE@CITYTREE.NET

בלוג עץבעיר בערוץ הבלוגים של מעריב

לפני זמן מה יצר איתנו קשר אבי גרצמן, עורך ערוץ ירוק באתר NRG מעריב, והציע לנו לכתוב בלוג בערוץ הבלוגים באתר. הוא איש מאוד חביב והוא סיפר לנו מה נדרש וגם אמר שהוא חושב שזה מאוד הולם אותנו. בשבילנו מדובר בצעד לא פשוט שמסמל התבגרות מסוימת, ולכן היו היסוסים.

לאחר זמן מה, התייעצויות והיערכות, הבלוג עלה לאוויר וההתרגשות גדולה. זאת הפעם הראשונה שבה אנו מקבלים במה שאינה רגעית (כמו כתבה או ראיון מדי פעם), שיש לנו בה שליטה על התוכן, שיש לנו גב עריכתי מקצועי, באתר ממוסד וגדול (סקר TIM באוגוסט 2010 הציב אותו בעשירייה הראשונה של האתרים הגדולים).

זאת גם הפעם הראשונה שיש לנו טוקבקים, גם מהסוג שלא כולם אוהבים לקרוא.

אנו מוצאים בבלוג הזדמנות להביא אלינו קהל חדש שעוד לא הכיר אותנו קודם לכן. זו גם הזדמנות לקרב אלינו עוד אוהבי סביבה שעדיין לא ביקרו אצלנו, מאחר ואנו לא מבקשים "להפוך שולחנות" ולשכנע אנשים בכוח לאהוב את הסביבה ולקנות את מה שאנו מוכרים.

ובסה"כ זה מצוין, כי איך אומרים - "צעד קטן לאדם..."

הבלוג: כאן.

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196