לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

נושאים בענף

עולם שכולו טוב - רשמים מכנס עץבעיר הראשון

כשמתכוננים לכנס שש שנים, לא פלא, שהוא יוצא מוצלח:
רק הודות לאותן שנים, שעיצבו את דמותו ואופיו של העץ, היינו מוכנים עכשיו לעלות לכתה א'.
רק הודות למעגלים-מעגלים של אנשים מופלאים, המתחברים אלינו במהלך שנים אלה, איננו לבד בכתה.

וּבמקביל התגבשו להן קהילות אחיות: מהפכה של אהבה, אדמאמא, מחולְלים ורבות וטובות נוספות, וּבמפגש הפעם הייתה הרגשה של בשלות - אנחנו יודעות, מה אנחנו רוצות, והמאחד עולה בהרבה על המבדיל.

אם כל קהילה כזוֹ ואף כל אדם דומה לבועת שמן על מים, הבועות מתחברות יותר ויותר וּמתרחבות, ואפשר לחזור אל העולם שמחוץ ליער וּלהרגיש, שיש הרבה יותר נקודות אחיזה לחזור אֲליהן, והן נעשות קרובות יותר ויותר. את הכמיהה לשלב הזה תיארתי בשיר, שהִקראתי מסביב למדורה וּמופיע בתחתית רשימה זוֹ.

עוד גורם להצלחת הכנס היה,...

מסיבה אקולוגית ביער

מוצ"ש 11/8, 21:00, יער הפיות על-יד קיבוץ בית אורן על הכרמל

המסיבה האקולוגית הפעם תהיה אקורד סיום מאג'ורי לכנס עץבעיר. אחרי יומיים של דיבורים מטלטלים בין פסימיות זהירה לאופטימיות חסרת-רסן נשחרר את הרסן עוד וּפשוט נשמח ונחגוג את המשך דרכנו אל העולם הֶחדש. סוף-סוף מסיבה של ממש.

מוזיקה סולארית, ריקודים חוץ-סלוניים, פיות אקולוגיות ושדונים חתרניים - ממש חלום ליל קיץ ~!~

ניהָנה גם משיקויים ירוקים וּמְכַשפים.

דמי השתתפות 30 שקל
לחברים בִתשורה
למשתתפי הכנס ללא תשלום

on the facebook

התכנסות בין עולמות - עולם ישן/חדש

התכנסות עץבעיר ביער, 10-11/8/12

נושא המעבר בין העולם הישן לעולם הֶחדש מעסיק אותנו רבות, והִגּיע הזמן להקדיש לו זמן - כמות ואיכות. זה מתחבר מצוין עם רצוננו להכיר זה את זה וְלהיות יותר ביחד וגם עם הכמיהה לצאת קצת מהעיר המהבילה אל היער הקריר (יחסית).

אז הנה מתהווה לו מפגש בין אנשים שמדברים עולם חדש, שחיים אותו, שמדמיינים אותו, שמסתקרנים בקשר אליו ויודעים שהוא כאן... אנשים מעוררים השראה ושואבים השראה.

זה שילוב של התכנסות, פסטיבל וִימי-עיון של אנשים שרוצים את השינוי, שילוב, שיהיה מורכב ממה שתביאו אִתכם וּממה שתיקחו אִתכם אחר-כך להמשך הדרך.

הזדמנות נדירה לפגוש וְלשמוע כמה מהמרתקים באנשי המחקר והמעשה וּלקיים דיון פורה.

~~~~ Ƹ̴Ӂ̴Ʒ ~~~~

בתוכנית:

אפס, בית בכינוס לשומרה

אפס, בית, המיצג האוּטופי-עירוני, ישתתף בכינוס לשומרה ביער הפיות שעל הכרמל בסוף השבוע, 22-23/6.

הבית חונה ביער למשך הקיץ והשתתף לאחרונה בפסטיבל העברי הראשון.

קודם לכן השתתף בִיריד האומנות העכשווית "צבע טרי".

בסוף הקיץ ישוב הבית לנדוד בין תערוכות בערים שונות.

הנה תוכנית הפעילות של אפס, בית בכינוס לשומרה.

החלפת זרעים בחווה ואדם - היה כיף!

היה כל כך כיף ביום שישי בחווה ואדם, ואני -אפילו אין לי גינה! באתי בשביל לנשום קצת, ולראות את החווה ולעשות פיפי בשירותי הקומפוסט המקסימים, ולראות אנשים אהובים. הזדמנות נהדרת לפגוש המון אנשים שמשנים, במקום אחד, להכיר, לחבר חיבורים, לתפוש איזו שיחה שחיכתה, פנים אל פנים הרבה יותר שווה מטלפון.

והאירוע עצמו היה מקסים, אלכס נתן את הכיוון וחיים נתן את שלו, זרעי מורשת, זרעי דרור, וכל מיני הפתעות, כמו מרווה מרושתת (צ'יאה!) המותאמת לגידול בארץ. כולם לקחו להם שפע זרעים, מידע חלף והוחלף בחופשיות. הדס המקסימה מכרה ממוצרי הקוסמטיקה הטבעית המקומית שלה, אורחת כבוד של ממש, טליה שניידר מכרה מספריה, כולם הביאו אוכל טעים לארוחה משותפת, הזמן האט קצת, שם בחווה.

כל הדרך חזרה לתל אביב, פטפטנו לימור ואני, בעיקר על תל אביב - אנחנו מתות על העיר הזו! ואפילו לחזור אליה ביום שישי בשתיים היה לנו נעים. אבל הביקור בחווה, היציאנ אל מחוץ לעיר נתנה לנו הזדמנות לפיטפוט שעוד לא קרה, והיא שכנה!

בואו למפגש הזרעים הבא - יש שניים בשנה - לא חייבים להיות גננים ולא חייבים להביא זרעים!

שוב יורדים לפסטיבל זורבה באשרם במדבר

בתאריכים 22-25/9/10 תוּכול לפגוש אותנו הרחק, בשִטּים שבמדבר בפסטיבל זורבה באשרם במדבר, כמדי סוכות וּפסח.

נפעיל את "העולם הבריא", בלי מרכאות: סדנאות על קומפוסט, תזונה, קוסמטיקה וניקיון, צריכה רגועה, יהדות, רוחניות וָעוד וגם טיולי זריחה שקיעה וּמדיטציה.

בין לבין אתם מוזמנים לבוא להכיר, לפטפט, לשאול, להתרשם וּלהירשם. בין החידושים: בִשעת ארוחת הצהריים הביאו את המנה שלכם וּנדבר עליה ועל המנות שלנו.

אביב הִגּיע, זורבה בא!

מעודדים ע"י ההצלחה של מרחב האקולוגיה בסוכות, נשוב גם בַפּסח הזה לעזור בַזורבה באשרם במדבר.

שוב נתמקם בסמוך ל"עולם הילדים", אז בואו עם הילדים. נציע פעילות לילדים גם אצלנו, בְמרחב האקולוגיה. המבוגרים מוזמנים, כרגיל, לִשלל הסדנאות, שנציע בכל תחומי האקולוגיה. כל סדנה תשמש טעימה, וּמי שירצה בהמשך, יוכל למצוא אותו באַחד הקורסים או באחת הסדנאות שלנו בבית עץבעיר בתל אביב.

כל-עוד אנחנו מתרגשים בכל-פעם מֵחדש, נמשיך לבוא.

ימים חמישי עד שני, 1-5/4/10.

לתוכנית המפורטת של מרחב האקולוגיה (ניתן לעבור ליום הרצוי) וְלָזוֹ של ממלכת הילדים.

לוח זמנים וּתכנים לפסטיבל זורבה בסוכות

גם בסוכות הקרוב נשמח לפגוש אתכם בפסטיבל זורבה הבודהה באשרם במדבר.

הפעם נהיה ממוקמים בסמוך למתחם הילדים ונפנה חלק מפעילותנו אֲליהם ואל הוריהם. להלן פירוט הפעילויות, שנציע לכם:

להתראות בסוכות במרחב האקולוגי באשראם במדבר

גם בחג סוכות הקרוב, בתאריכים 6-10/10, נפעיל את המרחב האקולוגי בפסטיבל זורבה הבודהה באשראם במדבר.

הפעם נתקרב אל מוקדי הפעילות ונתמקם במרחב הילדים. הפעילות שלנו תופנה, בהתאם, לִילדים והוריהם, וגם, כרגיל, לכל אדם וּלכל גיל.

סרטים, הפעלות, טיולים, סדנאות, יצירה וגם הרצאות, אבל בלי בחינות...

פרטים מלאים בקרוב.

עץבעיר חוזר לעזור בזורבה

גם בחוה"מ פסח, הבא עלינו לטובה, עץבעיר יקים וִיתפעל את המתחם האקולוגי בפסטיבל זורבה הבודהה באשרם במדבר. נמשיך מה שהתחלנו בסוכות: הפרדת אשפה, סדנאות, הרצאות, הדגמות והפתעות.

לוח הזמנים המפורט

בחירייה ביום חמישי

הדלקת נר חמישי בחירייה. פעם הר של זבל, והיום הר של זבל ושל יצירתיות וחשיבה סביבתית. המקום הכי גדול בארץ שאומר משהו משמעותי על הפחתת הצריכה. ואנחנו תומכים ומשתתפים מתי שרק מזמינים אותנו.

והפעם זה שוק ירוק ולעץמקומי שמור מקום של כבוד... בואו לפגוש אותנו, את המוצרים המתחשבים שלנו, וגם לסייר בהר לאורה של השקיעה...

באשרם במדבר

איזה כיף היה לנו באשרם! היה כיף לפגוש כל כך הרבה אנשים חדשים, ליצור קשרים שהם הזדמנויות נפלאות לשיתופי פעולה, להדק את ההבנה והקשרים בינינו - אנשי עץבעיר, ולשמוח, לרקוד, לנוח, לראות ירח וכוכבים ואת הזריחה במדבר, והכי חשוב, לעשות קומפוסט.

כן כן, לקחנו על עצמנו לתקן את ערימת הקומפוסט המקולקלת של האשרם, ואנו תקווה, שאנשי המקום ימשיכו לטפל בה כהלכה. אנחנו נחזור בפסח לבדוק אם עלה הדבר בידם.

נחזור לזורבה בפסח ואנו ממליצים לכם לרשום ביומניכם את האפשרות הזו. המוסיקה טובה, האוויר נקי, האנשים יפים, יש המון יוגה, והמון המון אקולוגיה. שווה!

לוח זמנים לפסטיבל זורבה באשרם במדבר

כאמור נפעיל בחוה"מ סוכות את המתחם האקולוגי בפסטיבל זורבה, ההזדמנות שלנו להכניס רוח במפרשים האקולוגיים שלנו. אז הנה לוח זמנים מפורט.

להתראות.

עץבעיר בפסטיבל זורבה באשרם במדבר בסוכות

בתאריכים 16-20/10/08, חוה"מ סוכות, יתקיים פסטיבל זורבה הבודהה באשרם במדבר. זהו פסטיבל של רוחניות ומוזיקה וכל מה שמסביב. עץבעיר קיבל על עצמו להפעיל את מרחב האקולוגיה של הפסטיבל. נצא במשלחת גדולה של כחמשה-עשר אישה ואיש.

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196