לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

נושאים בענף

הילדים הִסניפו קומפוסט

חג התרחש במרכז רוזין ברמת אביב ג' באותו בוקר שישי. כשהעירייה מחליטה להפוך אשפה לַחֲגיגה, זה לא עניין של מה בכך, וּכשלימור בייגל מופקדת על האירוע, אין פלא שהשמחה רבה.

אמנם, המוני התושבים של השכונה הצפונית לא שינו ממנהגי בוקר שישי שלהם, למעט כמה משוגעים לדבר וכמה מתעניינים, אך הילדים מילאו את המקום והשתתפו בחדווה רבה בסדנאות של מחדוש חולצות, קוסמטיקה טבעית וקומפוסט. ניתן להניח, ששיתוף רב יותר של הקהילה בִיצירת האירוע היה מביא לִמעורבות רבה יותר של קְהל המבוגרים, שכן יש גרעין של פעילים בנושא בשכונה.

בכל-זאת, לראות קבוצה של ילדים מקשיבה לשיחה על קסם הקומפוסט ואת הילדים מסניפים קומפוסט מתוך כפות ידינו הייתה חוויה מרוממת.

כלי הנגינה מחומרי פסולת הוסיפו לשמחה ואף הורידו גשם ראשון, שהביא את השמחה לשיא... ואת האירוע לִידי פירוק מוקדם רק מעט מהמתוכנן.

מלבד הסדנאות והדוכן שלנו היה שם אשר מימוֹן עם החיידקים שלו וכן דוכן של מינֵי קומפוסטרים משוכללים וּמשוכללים יותר, וּבִכלל זה כאלה עם מגירות, שבהם התולעים האדומות מסיימות את פעולתן בִמגירה ועולות לָזוֹ שמעליה, תוך שהן משאירות מאחוריהן את ההומוס הנכסף.

אנחנו הִשארנו מאחורינו קצת יותר מודעות, וּנקווה, שתוביל לִפעולה.

אלון

אירוע קומפוסט במרכז רוזין, יום שישי 8/10

במסגרת קידום הקומפוסטציה הבניינית ע"י עיריית תל אביב-יפו, יתקיים אירוע במרכז רוזין שברמת אביב ג', השכונה, שבה החלה הרצת המיזם. האירוע יכלול דוכנים וסדנאות בנושא קומפוסט ונושאי אקולוגיה עירונית נוספים, סדנְאות יצירה, הצגות ודוכְני תצוגה.

עץבעיר יפעיל דוכן הסברה, שבו תוּכלו למשש וּלהריח קומפוסט וּלשוחח עם אנשי עץבעיר וְלשמוע על פעילויותינו. כמו-כן, נפעיל עמדת הסברה והדגמה של קומפוסט וכן עמדת צרכנות רגועה, שבה תוּכלו להביא מְכלים ריקים של מוצרי קוסמטיקה וּנמלא לכם אותם בִקוסמטיקה טובה לכם וְלסביבה.

גולת הכותרת תהיה עמדת מחדוש חולצות. הביאו חולצות ונדפיס עליהן בהדפס משי: "עשו קומפוסט, עשו חיים!" ואת הלוגו המקסים, שעיצבה למעננו עינת פלד.

מי מכם שלא יבוא לאירוע זה, מוזמן להביא חולצות למחדוש אל עץבעיר. עד יום שלישי שלפני סוכות תוּכלו להביא אל עץבעיר חולצות, שאתם מוכנים למסור, כדי שניקח אתנו לאשרם.

יום שישי 8/10, 13-9:30, רח' דרזנר 2

העירייה מעודדת קומפוסטציה בניינית

עיריית תל אביב-יפו החלה באיתור מתעניינים בַהֲכנת קומפוסט בבניינים משותפים וּמחלקת להם קומפוסטרים מסובסדים תמורת 30% ממחירם. אלה יתקבלו בקרוב, וְלקראת המאורע תתקיים השתלמות בְ-1/7 בין השעות 18:30 וּ-20:30 במרכז רוזין ברמת אביב ג'. מטרותיה הן להתוודע לתפעול הקומפוסטר וְלדרך הנכונה לַהֲכנת קומפוסט וְלַהֲנעת התושבים בבניין וָעוד.

לימור בייגל מהרשות לאיכות הסביבה בעירייה , שהיא גם פעילה בעץבעיר, מוסרת, כי הפרויקט החל ב"פיילוט" ברמת אביב ג' וּמתוכנן להיות מַקּיף ביותר וּלהימשך זמן רב.

אנא הודיעו על השתתפותכם בהשתלמות, כיתבו אל לימור, baigel@zahav.net.il . ניתן גם לכתוב אליה וּלהזמין קומפוסטר לבניין משותף.

יש פתח תקווה לתל אביב...

הנה נוסח הפרסום הרשמי של העירייה...

פורום הקומפוסטאים - מפגש מספר ארבע הנה זה בא

שלומים ושלומות,

זוכרים? עוד מעט זה קורה, ה-מפגש, של ה-שנה, רגע לפני שנה חדשה. אז אין כמו חגיגה, בלי בלי עוגה, אז איפה איפה עוגת הקומפוסט? תה צמחים יהיה (פולנייה או לא?!) וגם כיבוד מתחשב! אז למי ששכח/ה הנה תזכורת קטנה:

'''יום ב' 9.11 בשעה 19:30 בעץבעיר- ביאליק 23''', כל כיבוד מתחשב שהוא ודוגמאות קומפוסט עירוני יתקבלו בברכה :)

אנא אשרו את השתתפותכם בעץבעיר 03-5254196 או בדואל: aya (at) citytree.net .

מי מַכיר את האיש שבקיר?

סוף סוף מישהו חסר בושה שם את האמת על הקיר. מישהו ראה? מישהו יודע מי זה? היכן זה?

קסם הקומפוסט

מאמר מאת תמי צרי, גננית עץבעיר לענייני אקולוגיה עירונית

עד היום שבו התחלתי את הגינה מאחורי הבית המשותף בו אני מתגוררת בשכירות, המסלול הקבוע לחצר נעצר בפחי האשפה. שם, בלב כואב, כל יומיים, הייתי משחררת שקית מלאה ברובה שיירים אורגניים אל תוך הלוע הירוק. חשבתי על קומפוסט, אבל הפחד עצר בי... "מה יגידו השכנים"?

פורום הקומפוסטאיות/ים הראשון בישראל יצא לדרך

קומפוסטאיות/ים יקרות ויקרים

פורום הקומפוסטאיות/ים הראשון בישראל יצא לדרך ביום חמישי שעבר,15/1/09. בפורום השתתפו חמשה מקמפסטות/ים.

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196