לתרום לעץ כאן
קומפוסטאים עירוניים גאים דרושים לקמפיין הקומפוסטציה העירונית הביתית של עץבעיר
  ‎ דף בית > קומפוסטאים עירוניים ראשונים
indicator < כסלו
א
ב
ג
ד
ה
ו
ש
ב
ג
ד
ה
ו
ז
ח
ט
י
יא
יב
יג
יד
טו
טז
יז
יח
יט
כ
כא
כב
כג
כד
כה
כו
כז
כח
כט
ל
הירח   הלילה

ממשיכים לעבר 350 קומפוסטאים לתל אביב

אנו רואים את אירוע ההוקרה למאה קומפוסטאים ראשונים לתל אביב, שהתקיים לפני למעלה משנתיים, כאבן דרך בקידום הקומפוסטציה (מאתמול אמור/אימרי הַדְשָׁנָה) בתל אביב.

מאז נחשפה המציאות: עֲשָרות רבות של אנשים עושים קומפוסט בתל אביב ואף גאים בכך.

עץבעיר הִפגיש לאורך השנים האחרונות בין אנשים אלה וחיבר אנשים נוספים למעגל. התברר, שמי שעושה קומפוסט, שמח להכיר אחרים, המתברכים בהרגל זה, ושמפגשים אלה מאפשרים פתְרון משותף של בעיות וּמולידים רעיונות מועילים.

מפת הקומפוסטאים, התלויה במשרדנו, והתיעוד של הקומפוסטאים עלי עלי האתר מאפשרים, למשל, למי שאין לו תנאים נוחים לַעֲשיית הקומפוסט בביתו לבין מי ששמח לקבל את האשפה וּלטפל בה.

גם פורום הקומפוסטאיות/אים העירוני הגאה בַאֲתר "שינוי ירוק" מרחיב את הקשרים ואת השיח בין הקומפוסטאים.

בהמשך הרמנו את הרף לִ-350 קומפוסטאים, וּבימים אלה אנו ממשיכים לעבר יעד זה, כאשר מה שחשוב הוא מה שקורה בדרך.

בינְתיים החלה שכנתנו, גבעתיים, במיזם מאה קומפוסטאים מובילים משל עצמה בשיתוף עץבעיר.

אנו יודעים, כי גם מהלכים של העירייה, כגון מיזם הקומפוסט ברמת אביב ג' והמשכו בעידוד קומפוסטציה בבניינים משותפים ברחבי העיר, נשענים על האמירה הברורה, הנובעת מהמיזם המתואר כאן: יותר ויותר תושבים רוצים לעשות קומפוסט!

אילנית ארז

לא סתם קומפוסטאית, כי אם ותיקה למדי במושגים תל אביביים. לפני תשע שנים פשוט נמאס לה להוריד את הזבל...

בדומה למספר אנשים נוספים, ששמענו עליהם, אילנית עושה את הקומפוסט בתוך פח ללא תולעים על מרפסת דירתה שבִרחוב הַמֵּליץ. מדובר בפח אשפה גדול, שחור של 50 ליטר. היא מַנּיחה שכבה של אדמה, מעליה אשפה, שוב אדמה וחוזר חלילה. את האדמה היא לוקחת מעציצים, שלא עלו יפה, וּכשהקומפוסט מוכן, היא מחזירה אותו לעציצים. אם שוב לא הצליחו, החומר חוזר לשמש בקומפוסטר.

אירוע הוקרה מסכם למאה הקומפוסטאים הראשונים של תל אביב והכרזה על 350

שנה עברה, שנה חלפה, ואת הרף נרים: ממאה קומפוסטאים ראשונים לִ-350. בַשנה שעברה קיימנו אירוע הוקרה למאה הקומפוסטאים הראשונים של תל אביב. עֶשְרות קומפוסטאים נעצו דגלונים על המפה שעל קיר הסלון האקולוגי וקיבלו מדליות. טרם הבאנו את כל המאה אל הסלון, ויש לכם הזדמנות לקבל מדליה מהסדרה החלוצית והחד-פַעֲמית (וּמתכלה) של המאה הראשונים! ויחד עם זאת, אנו יודעים, כי יש הרבה יותר ממאה, ולכן, וּמתוך הזדהות עם קמפיין "350" להפחתת גזי החממה, העלינו את הרף לִ-350. דרככם נוכל להגיע אל קומפוסטאים נוספים. אם אתם יודעים על קומפוסטאים נוספים, ספרו לנו עליהם והזמינו אותם לבוא. האירוע יחבר בין אנשים שיש להם זבל לכאלה שיש להם גינה, לכאלה שיש להם צמחים וּלכאלה שעושים קומפוסט.

באירוע נכריז על שיתוף פעולה עם העירייה לקידום הקומפוסט העירוני!
המשך המהלך בַאֲתר עץבעיר וּבְמפה ירוקה לתל אביב. האירוע יחתום יומיים של בתים מבפנים.

הביאו דוגמיות קומפוסט להשווצה. בואו לקבל את חולצותיכם הממוחדשות מהשנה שעברה, לשתות וְלשמוח. אתם מוזמנים להביא כיבוד מתחשב.

את הלוגו היפהפה עיצבה למעננו עינת פלד. את התבנית להדפס המשי הכינו מירב ופולה מסטודיו 220 וולט.

מוצ"ש 8/5, 18:00.

דן תמיר

דן הוא חבר של העץ. השקתו לאקולוגיה מתבטאת בִתחומי פעילותו המגוונים וגם - איך לא? - בַעֲשיית קומפוסט.

במהלך כשנה בציריך ראה איך מתנהלת עיר, שכמעט אין בה פסולת, שאינה ממוחזרת לחומר גלם או נשרפת במשרפה עם מסננים לַהֲפקת אנרגיה. הדבר הפך אצלו לטבע ראשון, וּמֵאז משפחת תמיר ממחזרת.

עקב מגוריו בדירה עם גג בתל אביב, פיתח שיטה לַעֲשיית קומפוסט על הגג בפחים ישנים מחוֹררים. כמו-כן, הוא מצטרף אל כלבתו, המתפעלת ערימת קומפוסט על האדמה בֶחצר. בִשני המקרים, הוא מדווח, כשפותחים את הפח או הערימה, עולה ניחוח אדמה תחוחה אחר הגשם.

דורון תמיר

דורון למד לעשות קומפוסט בקורס הפרמקלצ'ר, העומד לקראת סיומו, וּמֵאז יש לו ערימה בַחֲצַר ביתו שבִרחוב צְ'לֶנוֹב.

דורון הוא מוזיקאי, שהתגלה כרב-פעלים בשיפוץ הסלון האקולוגי. הוא מרבה להתנדב וּלהישאר לאחר השיעורים כדי לעבוד, איש מעשה, שנעים לעבוד אתו.

לאחרונה דורון מזכה אותנו בשפע של פירות וִירקות, שהוא מקבל מֵעודְפי חנות.

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196